Pokec o železe #003 - nové grafiky, akcie a krypto padají. Steamdeck
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #003 - nové grafiky, akcie a krypto padají. Steamdeck

20. 5. 2022 09:00 1
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Václav Vlček Janek Gabriel David Jiránek

Michal Rybka, Z. Obermaier, Václav Vlček, Janek Gabriel, David Jiránek

Přicházejí nové grafiky, Nvidia to stihne už příští měsíc. Akcie padají jak hrušky, krypto s nimi. Steamdeck pro hraní na cestách. A vrátí se hráči k desktopům, nebo se budou dál prodávat přenosná herní monstra?

Nové generace grafických karet 00:00:55
Prolomení LHR ochrany proti kryptotěžbě u Nvidie 00:07:05
Pád kryptoměn a akcií technologických firem 00:11:15
Dostupnost grafických karet, jejich ceny a co můžeme očekávat 00:14:30
Jak si zahrajete na konzoli Steamdeck 00:32:40
Herní notebooky - jak si zahrát na cestách 00:49:35

Máme tady třetí díl našeho podcastu o hardware. Protože na kvalitě zvuku už jsme zamakali a snad už nezníme jako ze studny, tak další vylepšení se týká dostupnosti. Takže nově najdete náš podcast nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify a Apple Podcasts. Tak si nezapomeňte náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude žvanit o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

David Jiránek - píše nám hlavně herní periferie a novinky, ale zvládne skoro jakýkoliv kus hardware.

Janek Gabriel - streamer, kryptostavitel mining rigů a raidleader ve WoW. Najdete ho na Twitchi a Youtube.

A o čem si budeme povídat? Minule jsme začali trochu nudnějším tématem o Twitteru a Elonu Muskovi, který přes všechny naše tipy zas trochu obrátil a už se cuká. No jak to dopadne uvidíme. 

Tentokrát jsme ale skočili po hlavě do mnohem zajímavějšího tématu a to nové grafické karty. Podle všeho by příští měsíc mohly vyjít nové Geforce generace 4000. Naposledy jsme řešili, jak je vlastně uchladit a provozovat bez vlastní elektrárny, ale nejspíš zbytečně. Protože podle posledních leaků to tak hrozné nebude. Takže přídavné klimatizace a zásoby dusíku jsme si nakoupili asi zbytečně. A jak se povedlo prostřelit LHR ochranu proti těžení kryptoměn na stávající generaci Geforce.

Další zásadní téma poslední doby jsou akcie technických firem. A krypto. A to, že obojí padá k zemi jak ten velký šutr v Armageddonu. Proč se to děje, jestli nakupovat teď nebo ještě počkat a jestli se to zas brzo otočí se pokusíme věštit z křemíkové koule.

Potom přijde na řadu Steamdeck. Herní konzole od Steamu, o které se toho hodně napsalo a nám se povedlo získat jednu do redakce. David si s ní už 14 dní hraje a tak muže povědět o tom, co se mu líbilo i co ho štve. A nebojte, bude i klasická recenze.

A nakonec si rozebereme jeden nešvar, který se nám tady rozmohl v době Covidu spojené s těžařskou kryptohorečkou. Herní notebooky. Dlouhou dobu v podstatě jediná možnost, jak získat alespoň nějaký počítač na hry. Jestli tyhle velká, těžká, hlučná a blikající monstra zase ustoupí z výsluní a lidi budou opět kupovat grafické karty, když už se objevují v obchodech? Nebo je v herních laptopech budoucnost a další generace si bude radostně prohřívat nádobíčko výfuky z několikasetwattového chlazení?

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama