Pokec o železe #005 - Přetaktování, podtaktování a umělá inteligence
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #005 - Přetaktování, podtaktování a umělá inteligence

1. 7. 2022 18:00
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Michal Šimonek Václav Vlček

Michal Rybka, Z. Obermaier, Michal Šimonek, Václav Vlček

Přichází léto, sluníčko bude svítit a tak je nejlepší čas probrat přetaktování, kdy se i ty nejlépe chlazené procesory zapotí. A taky trochu něco o umělé inteligenci.

Prázdniny jsou tady, i když sluníčko se zatím pořád schovává za mraky, a na to že je léto, prší až moc. Tak pokud se vám nebude chtít ven, můžete si poslechnout pátý díl našeho podcastu o hardware, křemíku a starých dobrých kompjůtrových časech. Podcast už tradičně najedete nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Michal Šimonek - bývalý redaktor, velký fanda do hardware a taktování, nyní pracuje pro značku jeho srdce Asus

A o čem si budeme povídat? Není lepší téma na léto, kdy by měly být tradičně vedra a pařáky než potlach o přetaktování. Kdo by nechtěl žhavit procesory nebo grafiky na jejich limity, když se sám vaří ve vlastní šťávě. Co jsme kdo taktovali jako první, proč jsme to dělali, co nás na tom bavilo. Kolik hardware jsme taktováním odpálili, kolik dusíku při extrémním taktování rozlili a jaké frekvence pokořili. Nebo naopak co a proč jsme zkoušeli podtaktovat a jak vyladit mašiny tak, aby méně žraly a byly tišší. To všechno probereme. Ke konci nás trochu vypekla technika a patnáct minut jsme si povídali s vypnutým nahráváním, tak jsme přidali dobrou půlhodinku mouder o umělé inteligenci a teorií, kdy nás převálcuje moderní bratříček Skynetu. Snad nikdy. Tak přeji příjemný poslech ideálně někde v klidu na dovolené…

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama