Pokec o železe #017 - jaké hry paří redaktoři pctuning.cz a na jakých superstrojích je spouští
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #017 - jaké hry paří redaktoři pctuning.cz a na jakých superstrojích je spouští

7. 8. 2023 18:00
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Václav Vlček Miroslav Ježek

Michal Rybka, Z. Obermaier, Václav Vlček, Miroslav Ježek

Mají nadupané mašiny s nejnovějšími GeForce a procesory chlazené dusíkem? Hrají nejnovější pecky, co vlastně ještě ani nevyšly? Nenávidí konzole?!

Úvod a představení 00:00:21
Chystané procesory Intel Raptor Lake Refresh 00:01:48
Univerzální přídavné displeje k notebookům 00:06:08
Na čem hrají redaktoři pctuningu? Snad jsou to jen nadupaná PC! 00:15:12
Jaké superstroje mají na hraní hardwaroví matadoři? 00:23:45
Herní pecky, co nás baví 00:46:10
Jak se mění přístup k hraní s přibývajícími léty 01:02:25

Je léto, i když to podle počasí venku úplně nevypadá. Místo spalujících veder máme v srpnu jeden liják za druhým, což podle teplot vypadá spíš jako začínající podzim než léto v plném proudu. Těm, co řádně sedí doma u počítačů nebo konzolí je to samozřejmě jedno. Aspoň není u mašiny nechutné vedro a větráky nejedou na plný plyn.

Každopádně jak už to v létě chodí, moc hardwarových ani jiných novinek nikdo nečeká. Stejně jako v běžném zpravodajství máme i my na pctuning.cz parádní okurkovou sezónu. A tak jsme pro podcast vymysleli univerzální téma, které je o prázdninách a dovolených vždycky aktuální. Hry. Pařby. Gamesky. Proč jinak by bylo třeba těch výkonných grafik a přetaktovaných procesorů v domácích mašinách. Takže pořádně probereme všechny možná témata okolo hraní. Na čem vlastně hardwaroví matadoři pctuningu hrají? Schválně, jestli to budou jenom pécéčka, nebo tu bude i nějaká ta, ehm ehm, ani to nechci říkal … konzole! Prostě na čem hrajeme nebo jsme alespoň hráli.

Další zásadní a převratné letní téma související s hraním jsou naše stroje. Myslíte, že máme všichni doma nejvýkonnější a nejdražší GeForce RTX 4090 v dosud ještě super tajném Titanium provedení? Někteří experti v diskuzi v tom samozřejmě mají jasno na první dobrou! Procesory chlazené dusíkem, který objednáváme po kamionech. Holomráz jak z Ocelového města minimálně každý druhý týden! No možná budete překvapení, že to není taková hitparáda.

A co vlastně na těch našich superstrojích hrajeme? Zásadně jen ty nejnáročnější AAA hity z poslední doby nebo naopak pouštíme emulované pecky z osmibitů na 80" OLED obrazovkách?

Nakonec pak rozebereme, jaké to bylo hrát před lety a jaké to je dneska. Většina z nás má už odslouženo přes čtyři desítky let, takže naštěstí se ještě (snad) nemusíme počítat mezi boomery. Ale jak to má Gen X, která začínala se ZX Spectry a Commodory 64? Parádní článek o tom vyšel na Ars Technice a se spoustou závěrů souhlasíme.

Jo a abych nezapomněl, probereme teda i nějaké ty novinky. Intel po prázdninách chystá lehké vylepšení stávající řady CPU Raptor Lake zatím označované poněkud nudně jako Raptor Lake Refresh. A Michal Rybka byl tak naštvaný na přídavné obrazovky k notebookům co otestoval, že to taky musel rozmáznout.

Podcast už tradičně najedete nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Podcasty.cz. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Mirek Ježek - náš mistr novinkář a expert přes všechno od herního příslušenství po notebooky a desktopy

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama