Pokec o železe #018 - nové Radeony, nové hodinky i telefony Apple a nová aféra okolo Unity
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #018 - nové Radeony, nové hodinky i telefony Apple a nová aféra okolo Unity

22. 9. 2023 18:56 2
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Václav Vlček

Michal Rybka, Z. Obermaier, Václav Vlček

Nových věcí je po prázdninách poměrně dost. AMD zkompletovalo řadu GPU, Tim Cook představil další generace produktů a Unity se povedlo naštvat snad všechny své vývojáře

Úvod a představení 00:00:21
Co uslyšíte v podcastu 00:00:42
Nové Radeony RX 7700 XT a 7800 XT 00:03:18
Nášup novinek od Apple 00:18:30
Pozdvižení vývojářů okolo nových cen herního engine Unity 00:47:25

Léto se s námi pomalu, ale jistě loučí. Večer i ráno už je zase tma a tak se pomalu můžeme stěhovat zpátky do počítačových doupat. Běhání po venku necháme zase na jaro a léto!

Pokud vezmeme události za poslední měsíc a kus chronologicky, tak hned na počátku měsíce přišlo AMD s dalšími modely svých grafických karet. Radeon RX 7700 XT7800 XT jsme už otestovali, recenze si můžete přečíst sami. Karty jsou to výkonné, fajné, ale žádné překvapení se tu nekoná. Mají stejné nešvary i silné stránky jako výkonnější i levnější modely v sedmičkové řadě. Jaký z nich se vyplatí rozebereme v diskuzi se Zdeňkem Obermaierem.

Mnohem zajímavější než pár dalších grafik byla klasická show Apple, kde uvedli nové generace hodinek a telefonů. Po jarní vývojářské WWDC, kde celý svět obdivoval parádní koncept VR brýlí to bylo poněkud nudnější, jak si stěžoval Michal Rybka ve své úvaze. Co se nám líbilo na nových hodinkách, proč mají pořád tak malou výdrž a co nejvíc potěšilo na 15. generaci iPhone si určitě poslechněte.

Nakonec jsme si tak trochu rýpnuli do otevřené rány v podobě herního engine Unity. Ten je mezi vývojáři hodně oblíbený, hlavně tedy díky nízkým nákladům a dobré komunitě. Jenže ono asi právě ty nízké ceny a potažmo malé zisky moc netěšili vlastníky Unity. A protože za něco ty dovolené v Karibiku pořídit musí, tak vymysleli novou cenovou politiku. Doslova masakr, který by ždímal peníze za každou instalaci hry a ještě i z dalších zdrojů. Poslechněte si, kdo je John Riccitiello, co všechno se mu povedlo v životě už pokazit a jestli má Unity šanci ještě zachránit svou komunitu vývojářů. To je totiž jejich největší deviza…

Podcast už tradičně najedete nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Podcasty.cz. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama