10-000-za-nalezeni-kriticke-chyby-ve-windows
Novinka $10 000 za nalezení kritické chyby ve Windows

$10 000 za nalezení kritické chyby ve Windows

Discriminator

Discriminator

17. 2. 2006 00:00 10

Kdo objeví chybu v systému Windows, kterou Microsoft prohlásí za kritickou, tak má nemalý důvod k oslavě. Nemine jej totiž úctyhodná cena. Platí také, že čím více chyb odhalíte, tím vícekrát tuto cenu získáte - není to lákavá nabídka?

Reklama

Před nedávnem jsme vás informovali o soutěži, která byla založena on-line komunitou a cenu udělí tomu, komu se jako prvnímu povede nainstalovat OS X a Windows XP na nové Core Duo iMac od Apple. Nyní se zdá, že podobné sumy jsou k dispozici tomu, kdo odhalí kritickou bezpečnostní chybu v systému Microsoft Windows.

iDefense je společnost, zabývající se bezpečností v systémech a internetu a nyní se rozhodla udělit částku $10 000 každému, kdo vytvoří nebo otevře bezpečnostní díru do systému Windows - podmínkou je aby Microsoft tuto díru následně označil jako kritickou a aby tato díra byla nová a doposud nezdokumentovaná. iDefense prohlašuje, že takto činí z toho důvodu, aby donutil Microsoft opravovat své bezpečnostní chyby rychleji a spolehlivěji. Dá s také očekávat, že hackeři, kteří se věnují bezpečnosti Windows za účelem průniku do těchto systémů se nyní budou snažit tyto díry odhalit spíše kvůli získání této jistě velmi pěkné částky.

Doufejme, že díky tomuto počinu, se nejrozšířenější operační systém stane alespoň trochu bezpečnější a uživatelé se nebudou muset tolik obávat o své soukromí.

Zdroj: DailyTech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama