16jadrovy-procesor-rodiny-threadripper-nas-udajne-vyjde-na-24-000-kc
PCTuning Novinka

16jádrový procesor rodiny Threadripper nás údajně vyjde na 24 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
6. 6. 2017 14:30 25 Sdílej:

Rodina high-endových procesorů Ryzen Threadripper pro platformu X399 má čítat celkem devět modelů, což už potvrdilo samotné AMD. Doposud jsme ale neznali cenovku ani jednoho z nich, což se nyní změnilo, jelikož na webu se objevila informace o údajné ceně jednoho z vyšších modelů.

Reklama
Reklama

Konkrétně jde o procesor Threadripper 1998, který je druhým nejvýkonnějším z připravovaných procesorů s tím, že postrádá funkci XFR. To znamená, že procesor nemá režim automatického přetaktování přes hranici boost frekvence při využití výkonnějšího chlazení. Mimoto se u něho ale dočkáme taktů 3,2 GHz v základu a 3,6 GHz s boost při TDP 155 wattů. 

Podle zpráv webu eTeknix by nás tento procesor měl přijít na 849 dolarů, což se zdá jako možná až příliš optimistická předpověď. Pro náš trh by totiž 16jádro s 32 vlákny mělo vyjít zhruba na 24 000 Kč s daní. Tím pádem by nás měl procesor vyjít ještě o 150 dolarů levněji než konkurenční Core i9-7900X, který má "pouze" deset jader a nabídne také menší počet PCIe linek. 

Nutno dodat, že značnou investici může představovat také nákup základní desky s čipsetem X399. Tyto desky totiž podle prvních indicií budou výrazně dražší ve srovnání třeba s deskami platformy X370. Cena nicméně může být reálná i vzhledem k tomu, že procesory Threadripper se mají skládat ze dvou čipů v jednom pouzdře, celkově se čtyřmi moduly. Právě díky této konstrukci ale mohou procesory co do výkonu v některých aplikacích pokulhávat za chystanými Core i9. 

Zdroj: eTeknix

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning