4g-radio-klasicke-radio-v-modernim-kabatu
Novinka 4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu

4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

20. 4. 2018 11:00

Jste fanoušky klasických rádií, ale zároveň vám nesedí žádná rozhlasová stanice a jejich reklamy? Nebo vám chybí v rádiu konektivita a další možnosti? 4G Radio od italského RadioNovelli má vše, na co si vzpomenete.

Reklama

V Římě na novinářské konferenci konaní pod hlavičkou IFA je naplánovaných ještě mnoho prezentací. Teď však byla prezentována jedna zajímavá novinka. Staré rádio, které má všechny moderní funkce. Jmenuje se 4G Radio a pro samotné rádiové vysílání jsou zde 3 technologie – FM, DAB a internet. Vedle běžného vysílání je to právě možnost poslouchat internetové rádio díky LTE konektivitě. Stačí vložit nano SIM kartu a jste online. Nezapomnělo se ani na Bluetooth 4.1 a WiFi připojení. 

4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu
i Zdroj: PCTuning.cz

A nemusíte jen poslouchat rádio. Přední straně nad dvěma kvalitními reproduktory, najdeme 7palcový dotykový displej. Tím ovládáme systém rádia, který běží na běžném Androidu. Lze si tedy instalovat i další aplikace, jako třeba Spotify, přehrávat videa na YouTube nebo si přehrát film na DVD či audio z CD díky vestavěné optické mechanice. Rádio je také vybaveno dvojicí mikrofonů a webkamerou. Můžete tedy sdílet vaše letní pikniky s celým světem pomocí živého streamování.

4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Komu by to bylo stále málo, jsou zde samozřejmě i USB vstupy, například pro flash disk. Ty jsou zde v počtu dvou kousků. V rádiu je také integrovaný software Gracenote MusicID, který je schopný rozpoznat právě přehrávanou skladu. Vystavený byl zatím jen prototyp přes to, že 4G Radio má jít 7. května na trh. Jeho cena? 1 000 Euro, 25 500 Kč. Jediné, co rádiu chybí, je vestavěná baterie.

Zdroj: vlastní, IFA GPC 2018, YouTube RadioNovelli

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama