8jadrovy-procesor-intel-do-patice-lga-1151-bude-zalozen-na-coffee-lake
PCTuning Novinka

8jádrový procesor Intel do patice LGA 1151 bude založen na Coffee Lake

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
20. 9. 2017 15:00 4 Sdílej:

Intel plánuje v druhé polovině příštího roku vydat první 8jádrový procesor do běžné desktopové patice LGA 1151 a my nyní víme, že půjde o procesor mikroarchitektury Coffee Lake.

Reklama
Reklama

Odhalil to change-log XTU, který v sobě nese počet jader a zkratku CFL, která potvrzuje architekturu Coffe Lake, podobně jako tomu je v případě označení KBL pro Kaby Lake. Toto zjištění nám naznačuje, kam se chce Intel v příštím roce se současnou architekturou ubírat. Coffee Lake se v příštím roce dočká nejvyšších a nejnižších modelů, kterým budou předcházet již dříve oznámené modely Core i3, i5 a i7. 

Jinými slovy bude v druhém pololetí doplněná horní část spektra právě 8jádrovými procesory s 16 vlákny a také ta spodní, která nejspíše bude zahrnovat dvoujádrové modely Pentium a Celeron, jelikož první polovina bude patřit právě čtyř a 6jádrovým procesorům Intel Core. 

 Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning