Absolutní herní klasika Flashback pro staré páprdy je zdarma na GOGu
i Zdroj: GOG
Novinka Absolutní herní klasika Flashback pro staré páprdy je zdarma na GOGu

Absolutní herní klasika Flashback pro staré páprdy je zdarma na GOGu

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

21. 6. 2022 22:00

Chcete si rozšířit sbírku cenných klasik a oprašovat spolu s protézou i herní relikvie?

Reklama
Reklama

Tahle klasika asi neosloví tolik pařanů jako třeba Wolfenstein na Epicu, ale pořád je to kus herní historie, který si zaslouží vaši pozornost. Původně vyšel Flashback v roce 1992 na Amigu a v 1993 i pro MS-Dos. Jde o klasickou plošinovku, kterých v těch zlatých časech vznikaly stovky. Flashback se vyznačoval se na svou dobu nádherně plynulou animací a byl to takový futuristický Prince of Persia (toho musíte znát i kdybyste bydleli v těch posledních Dalskabátech). 

Dějově jde o náramné klišé, kdy Zemi infiltrovali zlí zelení mužici a chtějí ten náš malý a lidmi pustošený svět ovládnout. Hlavní hrdina Conrad tomu pochopitelně musí zabránit, protože je to pašák bez bázně a hany. Zajímavostí je, že závěr hry vede v důsledku k další hře a sequelu Fade to Black. To už není klasická hopsací arkáda, ale plnotučná 3D akce z pohledu třetí osoby. Vpravdě revoluční počin, neboť FTB vyšel ještě před prvním Tomb Raiderem. Třeba se ho taky dočkáme jako dárku. Flashback můžete uzmout zde, ale chvátejte, akce končí za 40 hodin.

Zdroj: GOG

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning