acer-predstavuje-dvojici-hybridnich-zarizeni-s-operacnim-systemem-windows-10
PCTuning Novinka

Acer představuje dvojici hybridních zařízení s operačním systémem Windows 10

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
12. 10. 2015 18:30 Sdílej:

Acer na dnešní tiskové konferenci v Taipei oznámil vydání dvou hybridních, transformovatelných zařízení řady Aspire, která jsou vybavena operačním systémem Windows 10 a již brzy dorazí na trh. 

Reklama
Reklama

Oba hybridy se od sebe celkem zásadně liší. První novinka v podobě notebooku Aspire R 14 je totiž kombinací kompaktního notebooku a tabletu, zatímco druhý přírůstek do řady Aspire nesoucí označení Z3-700 je spíše all-in-one počítač, který lze využít také jako tablet. 

 

Nejprve se podívejme na první zařízení Aspire R 14. To má podobu běžného kompaktního tabletu, ale nabídne otočný kloub, pomocí něhož lze displej přetočit o 180 stupňů a zařízení tak transformovat do podoby tabletu. Vedle procesoru Intel Skylake může být notebook vybaven až 8 GB operačních pamětí a SSD. Aspire R 14 je také poměrně mobilním zařízením s tloušťkou 18,5 mm a hmotností 1590 gramů. Tento hybrid mezi notebookem a tabletem by měl být dostupný koncem tohoto měsíce za cenu začínající na 799 euro, tedy necelých 22 000 Kč. 

 

O něco větším z obou zařízení je Aspire Z3-700. Toto zařízení lze klasifikovat jako all-in-one počítače se 17,3" displejem s rozlišením Full HD, který lze sklopením podpěr přeměnit na skutečně velký tablet. Zde je ale mírně nepraktická jeho hmotnost, která je přibližně 2 kg. Tloušťka je nicméně o něco nižší než u jeho stájového kolegy a činí 15,6 mm. 

 

V tomto případě je výbava zařízení o něco slabší. Zákazníci dostanou na výběr z procesorů Intel Pentium a Celeron společně s až 8 GB pamětí RAM. Jako úložiště zde výrobce zvolil tradiční harddisk. Acer prozradil také to, že výdrž Aspire Z3-700 na jedno nabití by měla dosahovat až 5 hodin.

 

Na Aspire Z3-700 si budeme muset počkat o poznání déle než na jeho menšího hybridního sourozence, jelikož dorazí na trh až koncem tohoto roku. Jeho cenovka však bude vzhledem k chudší výbavě o něco lichotivější a začínat by měla na 599 euro, tedy nějakých 16 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning