Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor
Novinka Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor

Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor

David Jiránek

David Jiránek

14. 10. 2021 17:20

Konference Next@Acer byla opět plná novinek. Dnes se podíváme zejména na herní železo v podobě stolního počítače, monitoru, stolu a zcela nového projektoru s vysokou obnovovací frekvencí.

Reklama
Reklama

Acer ukázal herní mašinu s 12. generací Intel Core procesorů a projektor pro hráče

Podzimní konference Next@Acer odhalila novinky v oblasti hardwaru, na které se můžeme v příštích měsících těšit. Acer se tentokrát ve velkém soustředil na životní prostředí a zdraví uživatelů. Hráči si ale také přišli na své v podobě nadupaného herního stroje Predator Orion, projektoru s vysokou obnovovací frekvencí, nového monitoru a stolu. Právě na tyto novinky se podíváme podrobně.

Predator Orion 7000 s Intel Core 12. generace

Bylo jen otázkou času, kdy se zcela nové Alder Lake-S procesory Intel Core dostanou do prvních počítačů. Malou premiéru zažijí například ve stolním počítači Predator Orion 7000. O chlazení, zatím neznámých, zřejmě vrcholových modelů, se postará all-in-one vodní okruh se stylovým Predator podsvícením. Barvami září i FrostBlade 2.0 ventilátory v prosklené skříni. Na chlazení si Acer dal záležet i speciální vložkou navádějící vzduch ke grafice postavené ventilátory směrem k prosklené bočnici.

Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor

Počítač půjde osadit až grafikou RTX 3090 a 64 GB zcela novými DDR5 paměťmi o frekvenci 4000 Mhz. Kombinací nových RAM a procesoru půjde o jeden z prvních next-gen počítačů na trhu. Predator Orion 7000 bude dostupný v prvním čtvrtletí příštího roku za cenu od 2 199 euro.

Projektor Predator pro hráče

Další zajímavou novinkou je chytrý 4K LED herní projektor zaměřený na PC hráče i konzolisty. Kromě 4K rozlišení dokáže obraz promítat při méně náročnějším Full HD rozlišení s obnovovací frekvencí až 240 Hz. Podporuje také 120 Hz při propojení s novými konzolemi. Můžete si tak bez problémů zahrát na ploše o úhlopříčce až 300 palců za cenu mnohem přívětivější, než nabízejí srovnatelné velké televize.

Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor

Projektory Predator GM711 a GM712 podporují variabilní obnovovací frekvence, tudíž na zmíněných 240 ani nemusíte dosáhnout, přesto každý snímek plně využijete.

O skvělý požitek z filmů i her se postará podpora HDR10 a 125% pokrytí barevného prostoru Rec. 709. Jas se u modelu GD711 zastavil na 4 000 lumenech díky využití LED, u GM712 je to 3 600 lumenů. Cena začíná na částce 1 399 euro.

Herní stůl Predator Gaming Desk

Nechybělo ani herní příslušenství v podobě stylového stolu pro pořádné pařany. Uspořádat si herní setup s Predator Gaming Desk bude hračka například díky stojanu pro uložení gamepadu, sluchátek i držáku na kelímky. Vylití nápoje na klávesnici hrozit nebude.

Vybírat lze ze dvou celkem praktických druhů povrchů. První je v podstatě obří podložka pod myš a klávesnici, která přesně pokrývá celou plochu stolu. Druhý povrch z karbonových vláken zase výrazně usnadní čištění. Deska má rozměry 140 × 60 centimetrů.

Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor

V zadní části stolu se nachází také přihrádka pro lepší organizaci kabeláže a zásuvek. Výřezy pro kabely jsou také u hran stolu. Predator Gaming Desk se začne prodávat v prosinci za cenu od 229 euro.

Monitor Nitro XV2

Acer dále představil monitor Nitro XV272U KF s obnovovací frekvencí 300 Hz a podporou FreeSync Premium. Monitor nabídne certifikaci VESA DisplayHDR 600, 90% pokrytí DCI-P3 a Vision Care 3.0 chránící oči při dlouhodobém používání. Panel využívá IPS technologii, má rozlišení 1440p a odezvu 0,5 sekundy. Tento 27palcový monitor bude dostupný od listopadu za 1 149 euro, což je vzhledem ke QHD rozlišení a obnovovací frekvenci 300 Hz pochopitelné.

Acer ukázal stolní PC s 12. generací Intel Core a 240Hz herní projektor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning