acer-uvedl-na-trh-zakriveny-herni-monitor-predator-x34-s-qhd-rozlisenim-a-podporou-g-sync
PCTuning Novinka

Acer uvedl na trh zakřivený herní monitor Predator X34 s QHD rozlišením a podporou G-SYNC

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
15. 10. 2015 12:00 6 Sdílej:

Společnost Acer uvedla na trh svůj nejnovější prémiový monitor z nové hráčské série Predator s označením X34, který je vybavený 34" zakřiveným IPS displejem.

Reklama
Reklama

Mezi další lichotivé parametry monitoru patří kupříkladu také rozlišení 3440 × 1440 pixelů. Monitor má navíc integrovaný čip nVidia G-SYNC, který ho umožňuje synchronizovat s grafickou kartou řady GeForce. Základní obnovovací frekvence monitor v nativním rozlišení je 60 Hz, přičemž pomocí "přetaktování" může být frekvence zvýšena až na 100 Hz. 

 

Mezi dalšími parametry samotného displeje najdeme třeba také jas dosahující až 300 cd/m2 či dynamický kontrastní poměr až 100 000 000:1. Doba odezvy displeje by se vzhledem k obnovovací frekvenci měla pohybovat okolo 4 ms. 

 

Další novinkou monitoru je prvek ZeroFrame, který oceníte zejména při zapojení více monitorů vedle sebe. Na snímku je vidět, že levý a pravý okraj displeje není obehnán tradičním vystouplým rámečkem, ale displej zde pomyslně pokračuje až ke stranám, což při přiložení displejů k sobě působí mnohem lépe. 

Pro připojení displeje slouží vstupy DisplayPort 1.2 a HDMI 2.0. Monitor je vybavený také netradičně vyhlížejícím kovovým stojanem, který bohužel umožňuje změnit pouze sklon displeje. To je však logické, jelikož vertikální otáčení displeje by nemělo při zakřivení smysl. Mezi další výbavou najdeme třeba také dvojici 7W reproduktorů využívajících digitální prostorovou reprodukci DTS, nebo 4portový USB 3.0 hub.

Monitor už je k vidění také v našich e-shopech, kde se jeho cena pohybuje přibližně okolo 34 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning