acer-v-lete-uvede-na-trh-cenove-dostupny-herni-notebook-nitro-5-s-cenovkou-od-800-dolaru
PCTuning Novinka

Acer v létě uvede na trh "cenově dostupný" herní notebook Nitro 5 s cenovkou od 800 dolarů

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
26. 5. 2017 08:00 1 Sdílej:

Acer hodlá letos v srpnu uvést na trh svůj nový herní notebook Nitro 5 cílící na hráče, kteří si nemohou dovolit drahé herní stroje. Jeho cenovka by totiž prý měla začínat už na 800 dolarech (22 700 Kč s DPH) v základní konfiguraci.

Reklama
Reklama

Tento notebook by měl být kompromisem mezi špičkově vybavenými herními notebooky a lépe vybavenými notebooky, které nejsou určeny přímo hráčům. Šasi, klávesnice i design odpovídají konceptu herních notebooků. Šetřit se tedy mírně muselo na komponentách. I tak se ale dočkáme 15,6" IPS displeje s Full HD rozlišením, až 32 GB pamětí DDR4 na taktu 2400 MHz a výběru z procesorů Core i5 či i7 od Intelu a dokonce i grafiky Nvidia GeForce GTX 1050 Ti. 

To ale platí pro vyšší konfigurace. Volba nicméně může padnout i na procesory AMD 7. generace řady FX, či APU A12 či A10 společně s grafikou Radeon RX 550. Některé konfigurace nabídnout také PCIe SSD s kapacitou až 512 GB a volitelně také až 2TB HDD. Mezi konektivitou najdeme gigabitový ethernet, USB 3.1 typu C, USB 3.0, dva porty USB 2.0 a grafický výstup HDMI. 

Nitro 5 dále budeme moci připojit k síti bezdrátově pomocí Wi-Fi 802.11ac s 2x2 MIMO anténou. Notebook potěší také touchpadem mírně posunutým doleva a červeně podsvícenou klávesnicí s numerickým blokem. To vše poskládané v zajímavě výhlížejícím šasi s vstupem a výstupem chlazení Coolboost přes celou zadní stranu. 

Nejprve (v červenci) bude noteboook k dostání za velkou louží, kde jeho základní konfigurace startuje na zmíněné částce, která odpovídá necelým 23 000 Kč s daní. Pro oblast EMEA se ale cenovka přesune na nejméně 1 139 euro, tedy zhruba 30 000 Kč a nejspíše tak u nás nebude základní konfigurace k dostání. Nitro 5 navíc v našem regionu bude možné zakoupit až od srpna. 

Zdroj: Tom's Hardware

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning