adata-ladi-nove-pameti-ddr5-s-msi-a-gigabytem
PCTuning Novinka

ADATA ladí nové paměti DDR5 s MSI a Gigabytem

Mirek Kočí
Mirek Kočí
12. 1. 2021 13:15 Sdílej:

ADATA Technology připravuje uvedení paměťových modulů DDR5, které přinesou vyšší kapacity i rychlosti. Na jejich optimalizaci spolupracuje se společnostmi MSI a Gigabyte.

Reklama
Reklama

Dle tiskové zprávy, která nám přistála v redakční poště, ADATA, MSI a Gigabyte provádí aktuálně společné testování a výzkum zaručující optimální přetaktování DDR5 na nejnovějších deskách pro procesory Intel. Kromě toho bylo také oznámeno, že paměti a kompatibilní základní desky budou na trh uvedeny současně.

Už dříve jsme se dozvěděli, že oficiální výchozí paměťová propustnost bude ve srovnání s DDR4 dvojnásobná a měla by činit až 6,4 Gbps. Kapacita modulů bude v případě spotřebitelských řešení dosahovat hodnot až 128 GB, u serverů a HPC se počítá s až 1TB a později také s 2TB moduly. Paměti budou mít stejný počet přípojných PINů (288) jako DDR4 protějšky, jejich fyzické rozložení však bude rozdílné.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning