ADATA představila svůj první paměťový modul DDR5
Novinka ADATA představila svůj první paměťový modul DDR5

ADATA představila svůj první paměťový modul DDR5

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 10. 2021 10:18

Společnost ADATA představuje svůj první DDR5 modul, který je schopen dosáhnout frekvence až 4800 MT/s a je dodáván s kapacitou až 32 GB. Při jeho vývoji firma spolupracovala se značkami AORUS, ASROCK, ASUS, GIGABYTE, MSI a ROG, aby zajistila jeho optimální výkon a kompatibilitu napříč širokou škálou základních desek.

Reklama
Reklama

Vzhledem k tomu, že se v posledních letech používá stále více procesorových jader a výrazně se zvyšuje šířka pásma, jsou výkonnější paměťové moduly klíčové pro udržení rychlosti v éře 5G a WiFi 6. Ve srovnání s předchozí generací paměťových modulů, DDR5 umožňuje každému jádru procesoru přidělit větší šířku pásma, což zvyšuje výkon sestavy.

Paměti ADATA DDR5-4800 se taktují na frekvenci až 4 800 MHz a budou se dodávat ve variantách s kapacitou až 32 GB. Disponují také technologií Error Correcting Code a vestavěným integrovaným obvodem pro správu napájení (PMIC) pro přesné přenosy dat a lepší energetickou účinnost.  

ADATA představila svůj první paměťový modul DDR5

Společnost ADATA provedla společné testování nových pamětí s výrobci základních desek AORUS, ASROCK, ASUS, GIGABYTE, MSI a ROG pro zajištění kompatibility. Paměťové moduly, na které se vztahuje doživotní záruka, budou nabízeny v samostatných sadách o kapacitách 8 GB, 16 GB a 32 GB, nebo v duálních sadách o kapacitách 8 GBx2, 16 GBx2 a 32 GBx2. Varianty SO-DIMM budou k dispozici do čtvrtého čtvrtletí tohoto roku, kvůli potřebám uživatelů notebooků. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning