adata-se800-je-rychly-a-odolny-externi-ssd
Novinka ADATA SE800 je rychlý a odolný externí SSD

ADATA SE800 je rychlý a odolný externí SSD

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 7. 2019 13:30 1

ADATA dnes oznámilo uvedení externího solid-state disku s označením SE800. Novinka se vyznačuje kompaktním a odlehčeným tělem, které se, samozřejmě spolu s uloženými daty, snadno přenáší. Kromě toho díky svému kartáčovanému povrchu i dobře vypadá. Nejdůležitější je ale odolnost SSD proti vodě, prachu a nárazům, a také vysoké přenosové rychlosti až 1 000 MB/s pro čtení i zápis.

Reklama
Reklama

Výrobce uvádí, že například padesátigigabajtový 4K film dokážete na disk uložit během pouhých 50 sekund. Majitelé herních konzolí si zase užijí rychlejšího nahrávání her, než na jaké jsou zvyklí z interních úložišť.

SSD SE800 je vybaven konektorem USB-C, který můžete připojit z obou stran. Tím končí složité uvažování nad správnou orientací kabelů. Připojení je vůbec velmi snadné, disk totiž podporuje funkci plug n play v operačních systémech Windows, macOS a Android. Zákazníci tak mohou přenášet data mezi různými zařízeními bez jakýchkoliv omezení.

ADATA SE800 je rychlý a odolný externí SSD
ADATA SE800 je rychlý a odolný externí SSD
ADATA SE800 je rychlý a odolný externí SSD

Nový datový nosič ADATA zaujme také svým kovovým povrchem, kompaktními rozměry 72,7 × 44 × 12,2 mm a hmotností pouze 40 gramů. Snadno se tak vejde do větší kapsy nebo dámské kabelky. SE800 prošel testováním odolnosti podle normy IEC IP68, což znamená, že je prachu těsný a vodě odolný. Přežije nechtěné ponoření do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Kromě odolnosti proti prachu a tekutinám, SSD splňuje také požadavky armádního standardu MIL-STD-810G 516.6. To v praxi znamená, že ho nerozhodí, ani když ho nechtěně smetete ze stolu.

Přesná dostupnost SE800 se může v jednotlivých zemích lišit. V České republice solid-state disk zatím žádný výrobce nenabízí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning