adata-uvadi-na-trh-novou-radu-ssd-ultimate-su800-s-3d-nand-flash-cipy
PCTuning Novinka

Adata uvádí na trh novou řadu SSD Ultimate SU800 s 3D NAND flash čipy

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
25. 8. 2016 16:45 5 Sdílej:

Adata rozšiřuje své portfolio SSD o nové modely z řady Ultimate SU800, jejichž hlavní zajímavostí je využití 3D NAND flash paměťových čipů.

Reklama
Reklama

Řada Ultimate SU800 by se měla zaměřit na střední segment trhu, nepůjde tedy o úplně nejlevnější disky. Využití pamětí typu 3D NAND flash v kombinaci s kvalitním SMI řadičem by ale mělo zaručovat vyšší spolehlivost a lepší přenosové rychlosti, které by se neměly nijak výrazně lišit u různých kapacitních variant. 

 

Dosahovat by přitom měly na 560 MB/s při čtení a až na 520 MB/s při zápisu. Výrobce se chlubí také využitím cache s typem buněk SLC a DRAM cache bufferem. Tyto funkce by měly zaručit variabilitu přenosových rychlostí v závislosti na zrovna prováděném výkonu. Základem paměťových čipů jsou nicméně stejně buňky typu TLC. Poměrně vysoká je také střední doba mezi poruchami (MTBF), která by měla dosahovat na zhruba 2 000 000 hodin.  

 

Disky této řady mají tradiční 2,5palacový formát, tloušťku 7 mm, připojení pomocí rozhraní SATA III (6 Gb/s) a budou k dostání v kapacitních verzích od 128 GB do 1 TB. Umístěny jsou do krytu o rozměrech 100,45 × 69,85 mm černé barvy. Neměla by jim chybět třeba ani funkce LDPC (low density parity check) pro korekci chyb. O tom, že výrobce diskům poměrně věří, svědčí i fakt, že na ně poskytne tříletou záruku. 

Některé modely už jsou k vidění také v tuzemských e-shopech. Cena základní 128GB verze se u nás pohybuje okolo 1 300 Kč, zatímco třeba za 512 GB dáme zhruba 3 600 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning