aktualizace-biosu-zakladnich-desek-na-cipsetu-z370-umozni-kompatibilitu-s-8jadrovym-cpu
PCTuning Novinka

Aktualizace BIOSu základních desek na čipsetu Z370 umožní kompatibilitu s 8jádrovým CPU

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
17. 7. 2018 11:15 2 Sdílej:

Řada základních desek vycházejících z čipové sady Intel Z370 Express se nyní dočkala aktualizace BIOS, která přináší kompatibilitu s nadcházejícími procesory Intel s osmi jádry.

Reklama
Reklama

Tuto aktualizaci ale zatím výrobci označují jako BETA a nejedná se tedy o finální verzi BIOS. Aktualizace se navíc týká pouze modelů s čipsetem Z370 (nikoliv nižších řad) a Intel tedy pravděpodobně omezí první 8jádrové procesory do patice LGA 1151 jenom na tento čipset. Důvodem nejspíše budou vyšší požadavky na VRM, které splňují právě základní desky s tímto čipsetem. Ostatní modely čipových sad série 300 navíc nepodporují přetaktování procesorů.

Pro podporu 8jádrových modelů musí systém BIOS obsahovat nejnovější revizi mikrokódu 06EC a řada výrobců (Asus, ASRock, MSI) tuto revizi zahrnuje do nejnovějších beta aktualizací. Úprava mikrokódu zajišťuje nejen podporu nových procesorů, ale také zlepšuje ochranu proti zranitelnosti Spectre. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning