alcatel-5v-je-slusna-stredni-trida-za-pet-tisic
PCTuning Novinka

Alcatel 5V je slušná střední třída za pět tisíc

Mirek Kočí
Mirek Kočí
12. 9. 2018 13:00 Sdílej:

Společnost TCL Communication, která vyrábí zařízení pod značkou Alcatel, zahájila v České republice a na Slovensku prodej smartphonu Alcatel 5V spadajícího do střední třídy.

Reklama
Reklama

Nový smartphone následuje současné trendy a nabízí 6,2palcový FullView displej s moderní výřezem (takzvaným notchem), poměrem stran 19:9 a rozlišením 1500 × 720 pixelů.

O dostatečný výkon Alcatelu 5V se stará osmijádrový procesor Helio P22 v kombinaci s 3 GB operační paměti. Úložiště o kapacitě 32 GB, ze kterého je plných 23,1 GB vyhrazeno pro uživatele, lze pomocí paměťové micro SD karty rozšířit až o dalších 128 GB. Slot pro paměťovou kartu je hybridní, takže lze místo ní vložit druhou SIM kartu a využívat ve smartphonu dvě telefonní čísla.

Alcatel 5V je vybaven také duální zadní kamerou (12 Mpx + 2 Mpx), která dokáže měnit hloubkou ostrosti v reálném čase a spoléhá na schopnosti umělé inteligence – pomocí algoritmů totiž telefon rozpozná celkem 11 různých typů scén a objektů a fotoaparátu automaticky poskytuje optimální nastavení pro co nejlepší snímek (včetně kontrastu, sytosti, jasu a hloubky ostrosti). Selfie kamera nabízí rozlišení 8 Mpx a s interpolací zvládá až 13Mpx snímky.

Z další výbavy vypíchněme operační systém Android 8.1 Oreo, dále také snímač otisků prstů, jenž je dobře dostupný na zadní straně smartphonu, a funkci Face Key, což je biometrická bezpečnostní technologie, využívající rozpoznávání obličeje k identifikaci majitele a odemknutí smartphonu.

V České republice a na Slovensku se Alcatel 5V prodává v modrém a černém barevném provedení s elegantní lesklou povrchovou úpravou za 4 990 Kč, respektive 199,99 eur včetně DPH.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning