alcatel-one-touch-pop-2-5-pet-palcu-lte-a-podpora-dvou-sim
Novinka Alcatel One Touch POP 2 (5): Pět palců, LTE a podpora dvou SIM

Alcatel One Touch POP 2 (5): Pět palců, LTE a podpora dvou SIM

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 5. 2015 13:30

Firma Alcatel uvedla na český a slovenský trh smartphone POP 2 (5). Novinka je určena těm, kteří hledají telefon s příznivou cenou, velkým pětipalcovým displejem, podporou dvou SIM karet a také mobilních sítí LTE.

Reklama

POP 2 (5) nabízí pětipalcový displej s rozlišením 480 × 854 bodů a čtyřjádrový 1,2GHz procesor od Qualcommu, který doplňuje 1 GB RAM. Interní paměť pro aplikace, fotografie či hry má kapacitu 8 GB. Náročnější uživatelé si kapacitu úložiště mohou snadno rozšířit o dalších až 32 GB prostřednictvím paměťové karty.

Práci s telefonem zprostředkovává operační systém Android ve verzi 5 (Lollipop). Pro začínající uživatele jsou v telefonu připraveny desítky předinstalovaných aplikací – od sociálních sítí, přes hry až po kalkulačku, svítilnu nebo převodník měn. Nový Alcatel potěší ale i chytrými funkcemi, jako je probuzení poklepáním na displej nebo funkcí přiblížení a oddálení jediným prstem.

Díky podpoře LTE umožňuje POP 2 (5) streamování videí, plynulé hraní online her nebo bleskové stahování dat s rychlostí až 150 Mb/s, a to takřka odkudkoli, kde je dostupný LTE signál. Budete-li potřebovat stáhnout velké množství dat najednou, přijde vhod funkce Download Booster, která dokáže zkombinovat rychlost mobilního připojení s dostupnou WiFi sítí. Vítaným benefitem smartphonu je i funkce DualSIM, díky níž máte možnost využívat dvě SIM karty v jednom přístroji současně.

V neposlední řadě POP 2 (5) disponuje také pětimegapixelovým fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu a podporou nahrávání Full HD videa. Potěší také přítomnost technologie Miracast, díky které lze obraz bezdrátově promítat přímo na vašem televizoru.

Alcatel POP 2 (5) se začíná prodávat v bílé a černé variantě za 3 990 Kč, resp. 139,90 euro včetně DPH. Uživatelé navíc najdou přímo v balení tři různé barevné zadní kryty.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama