alcatel-onetouch-xess-je-17-3palcovy-tablet-s-androidem
PCTuning Novinka

Alcatel OneTouch Xess je 17,3palcový tablet s Androidem

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 9. 2015 16:00 2

Alcatel OneTouch na berlínském veletrhu IFA prezentoval svůj nový tablet Xess. Zajímavý je především obří úhlopříčkou a hmotností přes dvě kila. Spíše než na cestách jej proto zákazníci ocení v pracovně anebo kuchyni, kde jim zpříjemní dlouhé chvíle během vaření.

Reklama
Reklama

17,3palcový IPS displej novinky má rozlišení 1 920 × 1 080 obrazových bodů, tedy Full HD. Především kvůli němu a tělu z nerezové oceli dosahují rozměry hodnot 416,5 × 266,5 × 9,15 mm a hmotnosti 2,5 kilogramu. O svižný běh aplikací a her se stará osmijádrový procesor MediaTek MT8783T s taktem 1,5 GHz. Dále tu najdeme stylus, nebo chcete-li dotykové pero, 2 GB RAM a také 32 GB vnitřní paměti rozšiřitelné o dalších 64 GB pomocí microSD karet.

Na zadní straně zařízení zaujme praktický stojánek, který umožňuje podepření pod úhly 30, 50 a 75 stupňů, nebo může být použit při montáži tabletu na stěnu. O slušné ozvučení se stará dvojice reproduktorů JBL s výkonem 3 W, pro videohovory je poté připraven 5Mpx fotoaparát.

Baterie s kapacitou 10 000 mAh má vystačit na tři hodiny přehrávání 1080p videa nebo na šest hodin běžného používání, uvádí bez dalšího upřesnění výrobce. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop s několika vlastními aplikacemi.

Cenu tabletu Alcatel OneTouch na veletrhu IFA nezveřejnil a neznámá je prozatím také jeho dostupnost v obchodech.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning