amazon-chysta-start-konkurence-pro-itunes
Novinka Amazon chystá start konkurence pro iTunes

Amazon chystá start konkurence pro iTunes

Discriminator

Discriminator

17. 2. 2006 00:00 4

mazonSpolečnost Amazonse nechala slyšet, že v brzké době chce spustit obchod se stahovatelnou hudbou a ujmout se první pozice na trhu. Tím bude muset překonat velice silný a světoznámý ochod iTunes v produkci Apple.

Reklama

Amazon je nyní ve fázi pokročilých jednání se čtyřmi největšími držiteli autorských práv - jedná se o Sony BMG, Universal Music Group, Warner Music Group a EMI. V dnešní době už Amazon prodává milióny hudebních Cd nosičů a tento kro považuje pouze jako vhodné rozšíření svých obchodních aktivit.

Apple se svými iTunes prodal už přes 980 miliónů skladeb a nyní chystá odměnu v podobě $15 000 pro toho, kdo si stáhne skladbu s řadovým číslem 1 miliarda. Ač se to možná nezdá, tak prodávání nahrávek v tomto formátu je obchod, kde se točí neskutečné peníze a to i přes to že jedna skladba se prodává v přepočtu asi za 23,- Kč.

Apple se bude především snažit díky své široké obchodní síti, utrhnout alespoň část těchto zisků společnosti Apple. Společnost dokonce plánuje uvolnit svůj nový Amazon-branded MP3 přehrávač vyrobený firmou Samsung, který bude buď se přednastavenou nebo předplacenou hudbou.Díky pokročilosti jednání, se může on-line obchod s hudbou v elektronické podobě objevit na trhu již někdy v létě. Avšak i přes velikou snahu bude Amazon potřebovat velice silný marketing a podporu aby dokázal přetáhnout tak obrovské masy od iPod a iTunes.

Možná ale nebude nástup na trh tak snadný jak Apple předpokládá. Je celosvětově známo, že jakmile se na trhu objeví nějaký standard a lidé si na něj zvyknou, tak velice neradi přecházejí na jiné metody. Stačí si uvědomit jakou oblibu a zastoupení má Windows, který se na trhu drží již přes dvě desetiletí. Může se tedy velice snadno stát, že iTunes za dobu své existence mezi uživateli již tak zdomácněl, že jej berou za zcela základní a nemají zájem tento fakt jakýmkoliv způsobem měnit.

Zdroj: BitTech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama