PCTuning Novinka

AMD hodlá vydat Zen 4 a RDNA 3 čipy ve stejný čas

David Jiránek
David Jiránek
8. 6. 2021 13:50 1 Sdílej:

Na konci minulého roku přišlo AMD v krátkém časovém rozestupu s architekturou Zen 3 v případě procesorů a RDNA 2 u grafických karet. Podobný scénář se zřejmě bude opakovat u nástupců v roce 2022.

Reklama
Reklama

Na podzim loňského roku vydalo AMD nové procesory a následně i grafické karty v relativně krátkém časovém rozestupu. Tento trend se evidentně bude opakovat i v roce 2022. AMD totiž na konec příštího roku plánuje obměnu architektur Zen a RDNA. Procesory s architekturou Zen 4 jsou již delší dobu plánovány na rok 2022, což potvrzuje i prezentace přímo od výrobce.

Než tato architektura vyráběná 5nm výrobním procesem dorazí, měli bychom se dočkat menšího updatu s označením Zen 3+ plánovaného na konec letošního roku. Tato aktualizace přinese zejména 3D vertikální cache a výrobce slibuje slušný 15% nárůst výkonu ve hrách.

Co se grafik týče, RDNA 3 podle spekulací vylepší zejména Ray-tracing výkon, kde AMD zaostává kvůli absenci dedikovaného hardwaru. Nvidia je v této oblasti napřed i díky dřívějšímu nasazení a rozšířené podpoře.

RDNA 3 má přinést ještě razantnější zvýšení výkonu oproti přechodu z RDNA na RDNA 2. Termín oznámení a uvedení do prodeje se zřejmě bude podobat časovému rozvrhu u Zen 4 procesorů.

AMD tímto načasováním postaví své čipy proti Meteor Lake od Intelu a novým grafikám od Nvidie.

Procesory společnosti AMD můžete zakoupit na webu CZC.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning