amd-snizuje-stavy-10-zamestnancu-dostane-vyhazov
Novinka AMD snižuje stavy: 10 % zaměstnanců dostane vyhazov

AMD snižuje stavy: 10 % zaměstnanců dostane vyhazov

Lukáš Voříšek

Lukáš Voříšek

4. 11. 2011 09:00 15

Druhý největší výrobce procesorů se i přes dobré finanční výsledky rozhodl propouštět. Důvodem je snaha zvýšit konkurenceschopnost společnosti.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
7
Reklama

Výrobce procesorů nedlouho po oznámení svých hospodářských výsledků oznámil poměrně nečekaný krok. Ve snaze vytvořit konkurenceschopnější strukturu společnosti a vyvážit pracovní síly se v AMD dozhodli k přistoupit k restrukturalizaci. Ta zahrnuje vyhazov 10 %  zaměstnanců během tohoto a příštího kvartálu.

Podle AMD umožní snížení počtu zaměstnanců srazit provozní výdaje o 10 000 000 dolarů v tomto čtvrtletí  a 118 milionů dolarů v roce 2012. Náklady na samotnou restrukturalizaci jsou pak 101 milionů dolarů pro 4. čtvrtletí tohoto roku a 4 miliony dolarů pro první kvartál roku 2012.

AMD snižuje stavy: 10 % zaměstnanců dostane vyhazov
i Zdroj: PCTuning.cz

"Snižování nákladů a zaměření naší globální pracovní síly na hlavní příležitosti k růstu posílí konkurenceschopnost AMD a umožní nám zaměřit se na strategické aktivity vhodné pro urychlení budoucího růstu," řekl Rory Read, prezident a CEO společnosti AMD. "Tyto kroky, které podnikáme, jsou navrženy tak, aby se zlepšila naše schopnost reagovat na potřeby našich globálních zákazníků a zlepšila se naše pozice na trhu úsporných procesorů, rozvíjejících se trzích a cloudu."

Nedávné finanční výsledky AMD nebyly vůbec špatné, ale snaha zvyšovat výdělky je jasná. Je to jeden ze způsobů jak odolávat tlaku Intelu, který má mnohem větší prostředky na další vývoj a poslední dobou i mnohem úspěšnější produkty.

Zdroj: TCM

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama