americky-soud-zablokoval-restrikce-na-cinskou-aplikaci-tiktok
Novinka Americký soud zablokoval restrikce na čínskou aplikaci TikTok

Americký soud zablokoval restrikce na čínskou aplikaci TikTok

Mirek Kočí

Mirek Kočí

31. 10. 2020 17:00

Soud ve Spojených státech zablokoval nařízení prezidenta Donalda Trumpa, které mělo od 12. listopadu zavést restrikce na aplikaci TikTok. Ty měly přitom znemožnit používání služby, která slouží ke sdílení krátkých videí, v USA.

Reklama
Reklama

Prezident Trump tažení proti TikToku zdůvodňuje obavami, že čínské vlastnictví firmy představuje riziko pro národní bezpečnost, protože čínská vláda tak podle něj může získávat informace o amerických občanech. Provozovatel služby, Bytedance, nařčení odmítl.

TikTok je dalším velkým ohniskem sporu mezi USA a Čínou. Vztahy mezi oběma zeměmi se v posledních letech rapidně zhoršily, a to kvůli obchodu, Huawei nebo šíření koronaviru.

Americký soud zablokoval restrikce na čínskou aplikaci TikTok

O převzetí aktivit aplikace v USA jednala ByteDance během léta hned s několika amrickými firmami. Prozatím však došlo pouze k předběžnému uzavření smlouvy s podniky Oracle a Walmart, která má umožnit, že aplikace bude moci v USA dál normálně fungovat.

Jak se celá věc nakonec vyvine zůstává otevřené.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning