amnesty-kampan-proti-internetove-cenzure
Novinka Amnesty: kampaň proti internetové cenzuře

Amnesty: kampaň proti internetové cenzuře

Stančík Martin

Stančík Martin

29. 5. 2006 00:00 4

Organizace Amnesty International žádá uživatele internetu, aby podpořili její novou kampaň proti cenzuře internetu některými vládami

Reklama

Amnesty novou kampaní, jež bude poukazovat na porušování lidských práv a požadovat propuštění uvězněných, slaví čtyřicet pět let od svého vzniku. V průběhu organizace také zveřejní jména společností, jež těmto vládám pomáhají.

Na webu Irrepressible.info tak naleznete informace o zadržených lidech a konkrétní jména států, kde jsou práva porušována. Jak říká mluvčí Amnesty, po celém světě jsou zavírány internetové kavárny, konfiskovány domácí počítače, sledována diskuze na internetových fórech a cenzurovány blogy. Některé firmy, které vládám (například té čínské) pomáhají se však proti kampani bouří.

irrepressible.info

"Jen jsme dostali požadavek (na poskytnutí informací) podle tamních zákonů," říká například Mary Osaková z Yahoo. Žádná z velkých společností však samozřejmě z Číny kvůli obrovským ziskům nechce odejít.

Nová kampaň Amnesty žádá uživatele, aby podepsali petici, která bude následně prezentována OSN v Aténách v listopadu tohoto roku. Do této chvíle petici podepsalo přes deset tisíc lidí.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama