analytici-zpozdeni-windows-vista-neohrozi-prodej-pocitacu
Novinka Analytici: zpoždění Windows Vista neohrozí prodej počítačů

Analytici: zpoždění Windows Vista neohrozí prodej počítačů

Stančík Martin

Stančík Martin

1

Zpoždění operačního systému Windows Vista bude podle průzkumu analytické firmy IDC mít jen minimální dopad na prodej počítačů v tomto roce a mírně jej navýší v roce příštím.

Reklama

IDC tento názor prezentovala ve své čtvrtletní předpovědi na prodej počítačů - firma je také optimističtější o prodeji PC v roce 2008, který by mohl meziročně vzrůst o více jak 10.5 procenta.

Odklad Visty by se také podle firmy neměl projevit díky tomu, že mnoho uživatelů podle statistik v nejbližší době koupilo nový počítač nebo notebook.

"Někteří uživatelé jistě pozdrží koupi nového počítače kvůli Windows Vista, avšak my předpokládáme, že tito lidé ovlivní prodej počítačů na rozmezí let 2006/2007 jen velmi málo," řekl Loren Loverde z IDC.

Firma také konstatovala, že se v USA čím dál více prosazují notebooky, prodej desktopů stoupá jen minimálně, což se děje jak díky klesajícím cenám, tak kvůli čím dál většímu výkonu a výdrži baterie.

Zdroj: Betanews


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama