aoc-predstavuje-novy-ag273qx-monitor-pro-profi-hrace-s-bohatou-vybavou
PCTuning Novinka

AOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s bohatou výbavou

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 10. 2019 15:00 1

Společnost AOC představila nový herní monitor s označením Agon AG273QX, který přináší podporu technologie AMD FreeSync 2 HDR a obnovovací frekvenci až 165 Hz.

Reklama
Reklama

Agon AG273QX je vybaven 27palcovým VA panelem s rozlišením 2 560 × 1440 px, dobou odezvy 1 ms a nativním kontrastem 3000:1. Navíc je certifikován také na VESA DisplayHDR 400, takže je schopen dosáhnout maximálního jasu až 400 nitů. Podpora technologie AMD FreeSync 2 pak přidává HDR mapování s nízkou latencí a kompenzaci nízkého framerate (LFC) pro hraní bez trhání a sekání obrazu.

Pro snadné přenášení je monitor vybaven praktickým držákem na stojanu, který navíc umožňuje snadnou montáž, pouze na jedno kliknutí bez šroubování. AG273QX nabízí i dva zabudované držáky na sluchátka a Light FX nastavitelné RGB osvětlení na zadní straně, pro ještě větší personifikaci.

AOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s bohatou výbavou

Fanoušci FPS her ocení DialPoint, indikátor míření od AOC, který umístí do středu monitoru zaměřovací kříž, pokud tento není již součástí hry. Další pomůckou pro hráče je technologie Shadow Control, která se dá nastavovat přímo v OSD menu a slouží pro rozsvícení temných oblastí nebo naopak ztmavení světlých oblastí v průběhu hry. Game Colour umožňuje zvyšovat a snižovat saturaci barev a odstíny šedé. Uživatelé mohou využít také tři přednastavené herní profily pro FPS, Racing a RTS hry a další tři si pak mohou nastavit dle svých preferencí. A je tu i takzvaný G-Menu software, který umožňuje nastavování bez nutnosti použití OSD tlačítek.

Nový AOC AGON AG273QX bude na trhu dostupný v listopadu za doporučenou koncovou cenu 13 099 Kč.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning