apacer-ac230-aneb-kdyz-shanite-kompaktni-externi-disk-s-usb-3-0
PCTuning Novinka

Apacer AC230 aneb když sháníte kompaktní externí disk s USB 3.0

mirek-koci
Mirek Kočí
5. 4. 2011 10:00 1 Sdílej:

Umí některé pokročilé funkce pro zálohování, má dvoubarevnou LED signalizující používané rozhraní a točí se 5400 ot./min..

Reklama
Reklama

Asijský výrobce Apacer, který zajišťuje příslušenství a doplňky k notebookům a stolním počítačům, se přihlásil k novému externímu pevnému disku AC230. K počítači zařízení připojíte prostřednictvím rozhraní USB 3.0, resp. staršího USB 2.0, takže očekávejte i docela slušné přenosové rychlosti.

Ve specifikacích je uvedeno, že sekvenční rychlost čtení dosahuje při zápisu až 92 MB/s a při čtení až 85 MB/s. Rozměry jsou 124 × 80 × 14 mm (2,5“ formát). Přední a zadní strana má černou povrchovou úpravu, rámeček je stříbrný. Také zde neleznete indikaci připojení pomocí LED diod (rudá v případě USB 2.0, modrá pro USB 3.0) a 8 MB vyrovnávací paměti.

Plotny se točí rychlostí 5400 ot./min. AC230 je podpořen podporou One Touch Backup - funkce pro zálohování nebo kopírování dat stiskem jediného tlačítka. A v balení mimo USB kabelu a uživatelské příručky naleznete také software PCClone EX Lite.

 

V případě, že je disk nečinný po dobu deseti minut, přechází do tzv. úsporného režimu, což šetří nejen energii, ale prodlužuje i jeho životnost. Na trhu bude v kapacitách 500, 640 a 750 GB. Cena stejně jako dostupnost není uvedena.

Zdroj: techPowerUp!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning