apple-ios-5-posledni-informace-pred-aktualizaci
PCTuning Novinka

Apple iOS 5: poslední informace před aktualizací

mirek-koci
Mirek Kočí
12. 10. 2011 16:00 20 Sdílej:

Zhruba za hodinu si budete moci nainstalovat iOS 5, který přináší několik zásadních novinek. Pojďme si připomenout, co musíte udělat před samotnou aktualizací a na co se můžete těšit.

Reklama
Reklama

Apple dnes v podvečer začne distribuovat operační systém iOS 5. Aktualizace přináší na dvě stě vylepšení, z nichž k těm nedůležitějším bezesporu náleží zcela reorganizovaný systém notifikací, služba iCloud, základní editace fotografií přímo v iZařízení, či integrace mikroblogovací služby Twitter.

Ke stažení bude iOS 5 pro iPhone 4, iPhone 3 GS, iPod Touch 4. generace a oba tablety iPad. Jako první věc, co musíte udělat, je aktualizovat program iTunes. Verzi 10.5 lze stahovat přímo ze stránek Applu.

Stahovat můžete také novou aplikaci Find My Friends, která byla představena společně s modelem 4S a od ranních hodin se můžete přihlásit i do služby iCloud. Nicméně pokud na vašem zařízení nemáte nahranou iOS 5 (např. GM verzi), bude vám k ničemu. Jedinou dostupnou funkcí je aplikace Find My iPhone, které monitoruje váše iZařízení a umí ho případně i na dálku zablokovat. Jak ale vidíte, to není zrovna můj případ ,-)

Asi by bylo hloupé a naprosto zbytečné, zde dále otrocky popisovat jednotlivé novinky. Mnohem důležitější je, jak všichni dobře víme, především jejich funkčnost v praxi. Protože iOS 5 používám již od první betaverze (momentálně GM verzi), mohu s iOS 4.3.x směle srovnávat.

Nový iOS 5 používám na iPhonu 4. Telefon prakticky od šesté bety výrazně zrychlil, je opravdu svižný. Výrazně se pak urychlilo načítání webových stránek. Co se týče integrace Twitteru, tak po celou dobu jsem nenarazil na nějaký výraznější problém; notifikace chodí jak mají, vše funguje na jedničku.

 

Také záloha dat na iCloud vždy probíhala bez komplikací, a to i z Afriky a dalších částí světa, kam jsem se nedávno podíval. Zkrátka iOS 5 se Applu velice povedl. Výrazně s ním ožije hlavně dva roky starý iPhone 3GS, což dokládá i nedávný test na Anandtechu.

Zařízení z roku 2009 dostane výrazný "doping" a minimálně se jeho životnost prodloužila o další rok. Podpora Applu je v tomto ohledu nevídaná. Ostatní výrobci by si z něj měli vzít příklad, nebo se alespoň zastydět. iOS 5 budete moci stahovat po 19. hodině. Těšíte se?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning