apple-music-hlasi-30-milionu-predplatitelu
PCTuning Novinka

Apple Music hlásí 30 milionů předplatitelů

mirek-koci
Mirek Kočí
30. 9. 2017 13:30 Sdílej:

Hudební službě Apple Music, která byla spuštěna v červnu předloňského roku, se daří. Podle informací serveru MacRumors a dalších médií má nyní už přes třicet milionů předplatitelů.

Reklama
Reklama

Navzdory svému názvu Apple Music necílí pouze na zařízení s logem nakousnutého jablka. Kromě iPadů a iPhonů ji je možné používat také na počítačích s operačním systémem macOS a Windows prostřednictvím aplikace iTunes, nebo mobilech a tabletech s Androidem. Služba je v rámci celé Evropy zpoplatněna měsíčním paušálem 6 eur (155 Kč) za jednotlivce a 9 eur (233 Kč) za rodinný účet pro šest lidí. Stejné ceny platí také v České republice.

A jak to s Apple Music šlo v průběhu let?

Streamovací služba byla představena v květnu 2015, jako konkurence k již několik let fungujícímu Spotify a Google Music. V únoru následujícího roku již Apple evidoval 11 milionů předplatitelů, o tři měsíce později 13 milionů a v prosinci loňského roku počet předplatitelů dosáhl milníku 20 milionů. Nyní bylo oznámeno, že Apple Music nadále posiluje a nabrala už více než 30 milionů předplatitelů.

Jednička na poli streamovacích hudebních služeb, švédské Spotify, je stále úspěšnější než Apple Music. V srpnu se tvůrci této platformy pochlubili 140 miliony uživateli, z toho 60 milionů jich bylo platících.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning