apple-popira-propad-trzeb
Novinka Apple popírá propad tržeb

Apple popírá propad tržeb

Stančík Martin

Stančík Martin

13. 12. 2006 00:00 6

Apple popřelo zprávy, podle kterých americké tržby v první polovině tohoto roku spadly o 65 procent. Svoje čísla však odmítá zveřejnit.

Reklama

Skupina Forrester prohlásila, že je moc brzy na to říci, jestli její zjištění ukazují, že "uživatelé jsou již digitální hudbou přesyceni".

Apple řeklo, že zpráva je "jednoduše chybná", avšak nezveřejní správná čísla. Forrester uvedl, že uživatelé Apple možná už mají dost toho, že hudba z iTunes jde přehrát pouze na iPodu nebo v iTunes samotných. Své poznatky skupina zakládá na analýze nákupů z 2791 amerických kreditních karet. Celkově prý bylo v iTunes učiněno o 65 procent méně transakcí, měsíčně to je propad o 58 procent.

Apple popírá propad tržeb
i Zdroj: PCTuning.cz

Apple iTunes je největší světový hudební obchod s hudbou, který prodal více než 1.5 miliardy písniček a desítky milionů TV show a filmů. Forrester dodává, že se celý americký trh s digitální hudbou propadl o 4 procenta. V minulosti Apple prohlásilo, že od července do září prodalo na 8.5 milionů MP3 přehrávačů iPod, což je ve srovnání s tím samým obdobím minulého roku nárůst o 35 procent.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama