asrock-predstavil-mini-itx-zakladni-desku-h87e-itx-ac
PCTuning Novinka

ASRock představil mini-ITX základní desku H87E-ITX/ac

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
11. 7. 2013 12:00 4 Sdílej:

Společnost ASRock představila svoji první mini-ITX desku s 802.11ac WLAN s označením H87E-ITX/ac.

Reklama
Reklama

Deska je založena na H87 čipsetu Intel Express s podporou socketu LGA1150 pro procesory založené na jádru "Haswell". Deska je napájena kombinací 24 pinového ATX rozhraní a 8 pinového EPS konektoru. Deská má potom 4 fázové VRM pro CPU. Na desku lze umístit až 32 GB pamětí dual-channel DDR3, přičemž připojení je zajištěno prostřednictvím dvojice klasických 240 pinových DIMM slotů. Na desce je také umístěn PCI-Express 3.0 x16 slot pro připojení grafické karty. MPCIe slot, který je také přítomen, je osazen WLAN kartou.

Připojení WiFi zajišťuje na desce karta 802.11ac WLAN založená na čipu Intel i217V, který nabízí přenosovou rychlost pásma až 867 Mb/s, pro připojení lze také využít gigabitový ethernet konektor nebo Bluetooth 4.0. Pro připojení disků poslouží pět interních SATA 6 GB/s rozhraní a jeden eSATA 6 Gb/s port. Na zadním panelu dále nalezneme porty 8 kanálového HD zvuku, založeného na Realtek ALC1150 kodeku s optickým SPDIF, čtyři USB 3.0 porty, dvojici USB 2.0 (1.1) zdířek a porty pro připojení zobrazovacích zařízení. Tyto konektory zahrnují DVI, DisplayPort a HDMI.

ASRock by měl začít prodávat tuto základní desku již v tomto týdnu, přičemž cena zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: TechPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning