asus-odhalil-ultra-sirokouhly-zakriveny-4k-hdr-monitor-rog-strix-pro-hrace-s-49-uhloprickou
PCTuning Novinka

Asus odhalil "ultra-širokoúhlý "zakřivený 4K HDR monitor ROG Strix pro hráče s 49" úhlopříčkou

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
24. 1. 2019 19:00 Sdílej:

Společnost Asus rozšiřuje svoje portfolio herních monitorů značky Republic of Gamers o zajímavou novinku. Ta má podobu 49" monitoru Strix XG49VQ.

Reklama
Reklama

Monitor je netradiční zejména díky svému zakřivení 1800R a poměru stran 32:9. Strix XG49VQ tak v podstatě nahrazuje dva Full HD monitory. Navíc potěší rozlišením 3840 × 1080 pixelů a podporou standardu VESA DisplayHDR 400. Nechybí mu ani podpora AMD FreeSync HDR. 

Také další parametry samotného displeje s panelem typu VA jsou velice solidní a zahrnují 144Hz obnovovací frekvenci, pozorovací úhly 178 stupňů v obou směrech a 4ms (GtG) dobu odezvy. Jas displeje dosahuje až na 450 cd/m2

Vstupy do displeje zahrnují dva porty HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.2a. O tom, že monitor cílí hlavně na hráče, svědčí nejen vysoká obnovovací frekvence, ale také sada funkcí Asus GameFirst OSD. Součástí monitoru jsou také dva 5W reproduktory a hub se dvěma porty USB 2.0. 

Jediné, co zatím výrobce neodhalil, je cena monitoru, která rozhodně nebude nízká.

Zdroj: techPopwerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning