ASUS ROG Strix Z690-I Gaming WiFi: ITX základní deska s čipsetem Z690
Novinka ASUS ROG Strix Z690-I Gaming WiFi: ITX základní deska s čipsetem Z690

ASUS ROG Strix Z690-I Gaming WiFi: ITX základní deska s čipsetem Z690

Mirek Kočí

Mirek Kočí

30. 10. 2021 16:46 4

Společnost ASUS představila na akci Break All Limits novou generaci základních desek. Nechyběl mezi nimi ani model ROG Strix Z690-I Gaming WiFi určený pro ty, kteří mají rádi obzvláště kompaktní počítače.

Reklama
Reklama

ROG Strix Z690-I Gaming WiFi nabízí špičkové specifikace ve zmenšeném provedení ITX. Podporuje například paměti DDR5, je vybavena 10+1 fázemi napájení, napájecími konektory ProCool II, špičkovými tlumivkami ze slitiny a odolnými kondenzátory. K ladění výkonu slouží přibalený software AI Overclocking a AI Cooling.

Dále deska obsahuje praktický třípatrový chladič, který integruje dva sloty M.2 s Q-Latch a dva backplaty M.2. Nechybí ani špičková konektivita v čele s WiFi 6E, 2,5Gb Ethernetem Intel a dvěma porty Thunderbolt 4 USB typu C, s nimiž připojíte až dva externí displeje s rozlišením 4K.

ASUS ROG Strix Z690-I Gaming WiFi: ITX základní deska s čipsetem Z690

Najdete tu také HDMI 2.1 a pět vestavěných portů USB 3.2 typu A, dále čtyři porty SATA, headery na předním panelu, header pro reproduktory a jeden adresovatelný header RGB Gen 2, který lze připojit ke zbytku sestavy s osvětlením Aura Sync.

Kutily potěší M.2 Q-Latch s backplate, předmontovaným I/O panelem, tlačítkem BIOS FlashBack a tlačítkem Clr CMOS. O zvuk se stará D/A převodník Savitech SV3H712, DTS Sound Unbound a Sonic Studio III, a také obousměrné potlačení šumu pomocí AI.

Dostupnost a cena základní desky ASUS ROG Strix Z690-I Gaming WiFi zatím nebyla oznámena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning