asus-rog-swift-pg278q-27-wqhd-monitor-s-g-sync-pro-narocne-hrace
Novinka ASUS ROG Swift PG278Q: 27" WQHD monitor s G-SYNC pro náročné hráče

ASUS ROG Swift PG278Q: 27" WQHD monitor s G-SYNC pro náročné hráče

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

23. 7. 2014 13:00 7

Společnost ASUS vydává nový monitor série Republic of Gamers (ROG) určený zejména hráčům, který nese označení Swift PG278Q, pochlubí se 27" displejem a podporou technologie G-SYNC.

Reklama

Jedná se o jediný současných 27palcovýá monitor, který nabídne rozlišení WQHD (2560 × 1440 pixelů) a využívá technologii NVIDIA G-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci s GPU, zajišťuje plynulé hraní a zabraňuje nežádoucímu microstutteringu. To platí samozřejmě pouze v případě, když je vaše PC vybaveno grafikou ze série GeForce GTX od NVIDIA. Mezi hlavní specifika, která potěší zejména hráče, patří atraktivní jednoduchý design kombinující černou a červenou barvu, doba odezvy (GtG) pouhá 1 ms a vynikající obnovovací frekvence 144 Hz. Vybrat si budeme moci konkrétně ze třech režimů obnovovací frekvence a to mezi 60, 120 nebo 144 Hz. 

ASUS ROG Swift PG278Q: 27" WQHD monitor s G-SYNC pro náročné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Zmíněné rozlišení zajišťuje vysokou hustotu pixelů a jemnost displeje. Konkrétně se dočkáme 109 pixelů na palec (PPI). Displej tedy nabídne o 77% více pracovního prostoru než běžný Full HD monitor. Pro nastavení OSD monitoru slouží 5cestný navigační joystick. Design monitoru je, jak jsem již zmínil, poměrně jednoduchý a využívá rovné linie. Zajímavostí je červené nasvícení stojanu se speciální funkcí LED Light-in-Motion. Když už jsme u stojanu, ten umožňuje naklonění (-5°~+20°), otáčení  (-60°~+60°) a výškové nastavení (až o 12 cm) dle potřeb uživatele. Nechybí ani možnost kompletně překlopit displej do polohy pivot. 

ASUS ROG Swift PG278Q: 27" WQHD monitor s G-SYNC pro náročné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

ROG Swift PG278Q využívá jako nativní vstup pro provoz WQHD rozlišení rozhraní DisplayPort 1.2. Vybavený je také vestavěným USB hubem se dvěma porty USB 3.0, k nimž můžeme připojovat herní periferie. Na zadní straně nalezneme také úchyt pro vedení kabelů. 

Herní monitor ROG Swift PG278Q by měl být již k dostání na Tchaj-wanu, v Asii, Tichomoří a na evropském trhu. Na americký a Čínský trh by měl dorazit do konce srpna. K vidění už je i u nás a to za cenu pohybující se kolem 20 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama