asus-silent-square-chladici-vez-pro-cpu
PCTuning Článek

ASUS Silent Square - chladící věž pro CPU

pirs
Pirs
18. 10. 2006 23:00 25 Sdílej:

Seznam kapitol

1. ASUS Silent Square 2. Testovací sestava a metodika 3. Výsledky a závěr

Společnost Asus se v poslední době snaží prosadit i mezi špičkou v oblasti aktivních chladičů pro procesory a my se v tomto článku podíváme jak se jí to daří. Silent Square je zástupcem obřích kousků, kde lze s úspěchem využít velkých a tichých větráků, které neobtěžují svým chodem.

Reklama
Reklama

Chladič Silent Square dorazil do redakce v barevné kartónové krabici s průhlednou přední stěnou a plastovým madlem nahoře. Již nápisy na krabici deklarují chladící výkon 130W a vhodnost použití pro přetaktované dvou-jádrové procesory. Marketingová masáž pak pokračuje údajem o hlučnosti 18 dBA a vysvětlením názvu Square, který je vlastně zkratkou...

Součástí balení chladiče Silent Square je trojdílná universální spona, spojovací materiál, teplovodivá pasta a instalační manuál.

Samotný chladič je tvořen měděnou základnou s pěti heatpipes ve tvaru U, na které jsou navlečena hliníková žebra (celkem 37). Přes chladič je navlečený krycí plech, který je na horní straně přišroubován čtveřicí "torxů". Po sejmutí plechu je možné demontovat uvnitř umístěný 92mm ventilátor s modrým LED podsvětlením.

Spodní plocha měděné základny je broušena na velmi malou hodnotu drsnosti (cca Ra 1,6) a je spolu s heatpipes galvanicky pokovená (pravděpodobně nikl). Na fotografii níže je pak detail základny včetně pohledu na umístění ventilátoru uvnitř těla chladiče.


 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning