automobilka-skoda-auto-vyhlasila-zakaz-hrani-pokemon-go
PCTuning Novinka

Automobilka Škoda Auto vyhlásila zákaz hraní Pokémon Go

mirek-koci
Mirek Kočí
19. 8. 2016 14:00 8 Sdílej:

Automobilka Škoda Auto zakázala svým zaměstnancům mobilní hru Pokémon Go. Důvodem jsou obavy z průmyslové špionáže, úrazů či spotřebě dat ve služebních telefonech. Opatření se týká závodů v Mladé Boleslavi, Vrchlabí i Kvasinách.

Reklama
Reklama

Škodovka zákazem následuje svou mateřskou automobilku Volkswagen. Ta svých 70 tisíc vybraných pracovníků o zákazu používání oblíbené aplikace na pozemcích společnosti informovala minulý týden.

Na prvním místě Škoda Auto ve výčtu rizik uvádí průmyslovou špionáž. Hra Pokémon Go totiž funguje na principu takzvané rozšířené reality: virtuální příšerky zasazuje do skutečného prostředí, které snímá fotoaparát zabudovaná v mobilu. Obavy má automobilka také se sdílení geolokačních údajů třetími stranami, ze zvýšeného přenosu dat ve služebních telefonech a jejich množné nákazy malwarem či zvýšeného rizika pracovních i dopravních nehod.

foto: idnes.cz

Zdroj: idnes

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning