benq-sw271c-spickovy-monitor-urceny-fotografum-miri-na-trh
Novinka BenQ SW271C: špičkový monitor určený fotografům míří na trh

BenQ SW271C: špičkový monitor určený fotografům míří na trh

Mirek Kočí

Mirek Kočí

7. 4. 2021 14:33

Společnost BenQ uvádí profesionální monitor SW271C, který fotografickým zaměřením navazuje na svého předchůdce a inovuje jej o několik důležitých vlastností.

Reklama
Reklama

BenQ SW271C je 27palcový IPS monitor s 4K rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů, jehož matně černý povrch doplňují modré doplňky na výškově stavitelném stojanu s možností naklopení, otočení v obou osách a to včetně pozice na výšku. Použit je kvalitní 16bitový panel s širokým pokrytím barevných prostorů - 99 % Adobe RGB, 100 % sRGB/Rec.709 a 90 % DCI-P3/Display P3. Kromě toho podporuje i HDR10 a HLG, včetně 24/25/30P video formátu.

Monitor byl navržen zejména pro práci s fotografiemi a videem a proto je vybaven technologií AQCOLOR zaručující přesnost barev, resp. garantuje individuální kalibraci každého kusu. Ve výbavě najdeme také integrovanou aplikaci Paper Color Sync pro maximální důvěru v zobrazované barvy.

Maximální efektivitu při práci přináší připojení přes USB-C umožňující přenos video a audio signálu, dat i napájení externích zařízení až do 60 W. K dispozici je také inovovaný ovladač Hotkey Puck. SW271C je kompatibilní s SDI a HDMI zařízeními, což otevírá prostor pro připojení těchto zařízení přímo do monitoru pro stabilní signál bez komprese a vysokou kvalitu videa při použití AJA nebo BlackMagic režijních systémů.

BenQ SW271C je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 40 990 Kč s DPH.

 BenQ SW271C: špičkový monitor určený fotografům míří na trh

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning