Ceny letí nahoru. Jak ušetřit za hraní her?
Novinka Ceny letí nahoru. Jak ušetřit za hraní her?

Ceny letí nahoru. Jak ušetřit za hraní her?

PR článek

PR článek

5. 10. 2021 00:16

Inflace překonává několikaletá maxima, zdražuje prakticky všechno a všude. Výjimkou nejsou ani počítačové komponenty, situaci přitom ještě komplikují zdražující se grafické karty a nahoru nadále poletí i ceny procesorů a pamětí. Jak dostat pod kontrolu výdaje spojené s hraním her?

Reklama
Reklama

Potřebujete to nejlepší nové vybavení?

Ano, všichni chceme mít herní doupě vyladěné do detailu. Podsvícená klávesnice, nejmodernější myš s nejrychlejší odezvou, širokoúhlou prohnutou obrazovku.

Ruku na srdce, všechny hry si stejně dobře zahrajete i s levnějším vybavením či s hardwarem z druhé ruky. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, zda nekupujete příliš často příliš mnoho zbytečností, které na to hlavní – na hraní – nemají moc velký vliv.

Zkontrolujte své účty

Elektřina zdražuje rekordním tempem, a to u všech dodavatelů. Přesto se může stát, že pokud se porozhlédnete po jiném, můžete získat o několik procent výhodnější tarif. Pozor, významná může být i cena plynu, pokud trávíte u počítače čas během zimních večerů, roste i jeho spotřeba, pokud plynem vytápíte.

A zamyslete se i nad tím, zda potřebujete to nejlepší internetové připojení, které často stojí poměrně velké peníze. Většina her – nejste-li profesionálem – i po internetu spolehlivě funguje s běžným připojením za nižší cenu.

Vypínejte počítač, když u něj nejste

Zcela běžně necháváte počítač běžet ve chvílích, kdy si odskočíte jen pro jídlo či do obchodu nebo třeba do sprchy? Herní počítače mají poměrně vysokou energetickou spotřebu a čas, kdy vše běží „naprázdno“, se nasčítá. Pokud tedy jdete od počítače pryč, určitě jej nezapomeňte vypnout.

Promyslete si také, zda vám nestačí mašina s úspornějším hardwarem, rozdíl ve spotřebě může být značný.

Musíte kupovat AAA tituly hned po vydání?

Stejně jako většina věcí i hry ztrácejí časem na ceně. Nejdražší tedy bývají krátce po vydání. Počkejte si pár měsíců na první poklesy cen. Chcete-li hrát online, nemáte moc na výběr, single kampaně si ale za zlomek ceny můžete stejně dobře zahrát i po letech. A dostupnější bude i hardware.

Kvalitní hry zdarma

Nebo hrajte zdarma. Spousta herních titulů nabízí zdarma plno zábavy včetně multiplayeru. Vyhledejte si na internetu nejlepší počítačové hry zdarma a bavte se zcela bez výdajů.

Zdroj fotografií: Srovnejto

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning