ces-2014-toshiba-predstavila-prvni-notebooky-se-4k-rozlisenim
Novinka CES 2014: Toshiba představila první notebooky se 4K rozlišením

CES 2014: Toshiba představila první notebooky se 4K rozlišením

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

7. 1. 2014 10:30 2

Na konferenci CES 2014 je o zařízeních se 4K rozlišením slyšet na každém rohu. Ani společnost Toshiba nezaspala tento trend a představila první 4K notebooky na světě.

Reklama

První představený model má jméno Tecra W50 a druhý nese označení Satellite P50t. Oba modely jsou zaměřeny především pro profesionální účely, ale nebojte se, Toshiba by měla uvést na trh také verze pro běžné spotřebitele.

Tecra W50 je notebook, který je určen především pro profesionály pracující v oblasti tvorby grafiky, kteří využívají náročné grafické aplikace. Notebook byl navržen pro maximální mobilitu a výkon, což se hodí především na cestách. Tento model je vybaven 15,6 palcovým displejem s Ultra HD rozlišením, tedy 3840 × 2610 pixelů (282 ppi).

CES 2014: Toshiba představila první notebooky se 4K rozlišením
i Zdroj: PCTuning.cz

Uvnitř notebooku potom nalezneme procesor Intel 4. generace (Haswell), společně s grafickou kartou NVIDIA Quadro K2100M se 2 GB pamětí. Tato grafika by měla zajistit bezproblémový běh aplikací, jako je SolidWorks či AutoCAD. 

A nyní se dostáváme k druhému představenému notebooku Satellite P50t. Hlavní rozdíl mezi Tecra a Satellite, když opomeneme vzhled, spočívá v tom, že druhý zmíněný kus je vybaven dotykovým ovládáním. V ostatních aspektech si jsou oba notebooky velmi podobné, mají tedy stejné rozlišení, jejich displej má stejnou velikost, ale díky dotykové funkcionalitě displeje umožňuje Satellite uživateli lépe ovládat předinstalovaný OS Windows 8.

CES 2014: Toshiba představila první notebooky se 4K rozlišením
i Zdroj: PCTuning.cz

Prodej obou modelů by měl být zahájen přibližně v polovině letošního roku. Smutnou zprávou je, že zatím bohužel nejsou známy ani přibližné ceny těchto profesionálních notebooků. 

Zdroj: Softpedia

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama