ces-2020-razer-ukazal-5g-router-sila-a-herni-ovladace-kishi
Novinka CES 2020: Razer ukázal 5G router Sila a herní ovladače Kishi

CES 2020: Razer ukázal 5G router Sila a herní ovladače Kishi

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 1. 2020 15:46

Razer dnes představil nejen herní PC Razer Tomahawk a nový koncept simulátoru e-závodění, ale také univerzální herní ovladače Razer Kishi a špičkový domácí 5G router Razer Sila.

Reklama
Reklama

Razer hráče již nyní začít připravovat na budoucnost cloudového a mobilního hraní. S cílem vytvořit jedinečný ekosystém vysoce výkonných vstupních zařízení a řešení infrastruktury tak firma představila Razer Kishi, univerzální ovladač s podporou hraní v cloudu pro telefony se systémem Android nebo iOS, a také domácí 5G router Razer Sila, první na hraní zaměřený router s podporou 5G.

Univerzální mobilní herní ovladače Razer Kishi umožňují nízkolatenční hraní na zařízeních se systémem Android nebo iOS. Tyto ovladače staví na kompaktní a ergonomické formě Razer Junglecat, která cílila primárně na uživatele Razer Phone 2. Nové ovladače Kishi podporují hraní v cloudu a nabízejí analogová tlačítka a joysticky po obou stranách telefonu s univerzálním uchycením, navrženým ve spolupráci s firmou Gamevice, které je kompatibilní s většinou chytrých telefonů.

CES 2020: Razer ukázal 5G router Sila a herní ovladače Kishi

Nízkolatenční ovládání nativních i cloudových her nyní funguje pomocí skrytého konektorů typu USB-C nebo Lightning a nabíjecí porty ovladače umožňují průběžné nabíjení i při hraní. Kishi pro Android podporuje většinu titulů na Android či iOS, které jsou kompatibilní s mobilními ovladači. To se týká jak nativních titulů, tak cloudových služeb.

Mobilní ovladače Razer Kishi (pro Android či iOS) budou uvedeny na trh v prvních měsících roku 2020. Cena teprve bude upřesněna.

CES 2020: Razer ukázal 5G router Sila a herní ovladače Kishi


Další z novinek, Razer Sila s podporou 5G, umožňuje stolní i mobilní hraní s extrémně nízkou latencí a obsahuje patentovaný software firmy Razer zvaný FasTrack. Díky zabudované dobíjecí baterii se z něj také může kdekoli a kdykoli stát mobilní 5G hotspot.

FasTrack je přizpůsobivý software firmy Razer, který dává při přenosu dat přednost aplikacím a zařízením pro vysokorychlostní hraní a streamování. Unikátní herní mód tak zaručuje online hraní bez přerušování. Domácí 5G router Razer Sila uživatelům umožňuje nastavit prioritu pro využívaný hardware (např. Xbox nebo stolní počítač) a byl navržen s cílem optimalizovat herní služby. Manuální ukazatel dá navíc uživatelům vždy vědět, když dojde ke změně priority, takže mají neustále přehled.

CES 2020: Razer ukázal 5G router Sila a herní ovladače Kishi

Router se ovládá jednoduše pomocí aplikací dostupných na systémech Android a iOS. Pomocí nich je možné udělovat prioritu konkrétním aplikacím, hrám nebo kategoriím těchto aplikací. S aplikací mohou uživatelé snadno nastavovat bezpečnostní protokoly nebo upravovat zařízením přidělené priority.

5G router Razer Sila se začne prodávat v následujících měsících za dosud neupřesněnou cenu.

O mobilních ovládačích Kishi

Konektory typu USB-C nebo Lightning
Podpora telefonů: Samsung Galaxy S8/S8+/S9/S9+/S10e/S10/S10+/Note 8/Note 9/Note 10/Note 10+, Google Pixel 2/2 XL/3/3XL/4/4XL a dalších zařízení s verzí Android 7.0 Nougat nebo novější
Chytré telefony se systémem iOS: iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max, iPhone XR/XS/XS Max, iPhone X, iPhone 8/8 Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 6s/6s Plus a iPhone 6/6 Plus
Průběžné nabíjení (passthrough)
Připojení bez latence

O domácím 5G routeru Razer Sila

Qualcomm SDX55 + Hawkeye IPQ8072A
5G NR (Sub-6 a mmWave) a 4G LTE
Wi-Fi 6 802.11ax 4x4
Porty: 1× 2,5 Gb/s WAN, 4× 1 Gb/s LAN, 1× USB 3.0
1 slot na SIM kartu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning