cesky-trh-cloudovych-sluzeb-roste-temer-o-ctvrtinu-rocne-tvrdi-idc
Novinka Český trh cloudových služeb roste téměř o čtvrtinu ročně, tvrdí IDC

Český trh cloudových služeb roste téměř o čtvrtinu ročně, tvrdí IDC

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 11. 2015 08:30 1

V loňském roce byl trh cloudových služeb jednou z nejrychleji rostoucích oblastí IT. V roce 2014 investice do služeb veřejného a privátního cloudu v České republice rostly zhruba o čtvrtinu a dosáhly hodnoty 71,46 milionu dolarů. V roce 2015 IDC očekává nárůst trhu cloudových služeb o dalších 22% na přibližně 88 milionů. Veřejný cloud v portfoliu cloudových řešení převažuje díky pestré nabídce aplikačních řešení.

Reklama

Rychlý nárůst cloudových řešení neznamená, že operovat na trhu cloud computingu je snadné. Na trhu o své místo na slunci soupeří mezinárodní poskytovatelé cloudu, technologické firmy, místní integrátoři, telekomunikační společnosti, stejně jako provozovatelé lokálních datových center. Ti první jmenovaní Salesforce, Amazon Web Services, Google stejně jako Microsoft a IBM, získávají podíl na trhu a zaujímají významný podíl trhu cloudových služeb.

Tato globální konkurence je hrozbou zejména pro lokální provozovatele datových center a zároveň výzvou pro zákazníky, kteří rozhodují o použití cloudu a stojí před obtížným úkolem vybrat nejlepšího dodavatele.

Analýzy IDC ukazují, že otevřenost k využívání cloudových služeb v České republice závisí na velikosti podniku nebo odvětví, ve kterém působí, pouze v malé míře. Mnohem důležitější je moderní přístup k využívání IT a pochopení, že cloud může být nástrojem pro podporu obchodních příležitostí. Úspěšnými se stanou ti dodavatelé, kteří jsou schopni takové zákazníky oslovit, a hlavně jim nabídnout řešení, která jim ve svém důsledku pozitivně ovlivní hospodářské výsledky.

Autoři zprávy uvádějí, že v závislosti na dalším rozvoji trhu, budou v blízké budoucnosti stále méně důležité cloudové služby jako takové. Ti, kdo budou chít uspět, budou muset použít cloud jako platformu na podporu rozvoje nových IT řešení kombinující nástroje pro analytiku (nebo pro velká data), mobilitu a sociální média – tedy to, co IDC nazývá technologiemi třetí platformy.

Český trh cloudových služeb roste téměř o čtvrtinu ročně, tvrdí IDC
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj: IDC TZ

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama