PCTuning Článek

Cherry MX 6.0: ultimátní herní klávesnice

pavel-urbanek
Pavel Urbánek
30. 6. 2015 01:00 26 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design a provedení 4. Ergonomie a podsvícení
5. Vlastnosti spínačů a technologie RealKey 6. Dojmy z používání, testování a RealKey 7. Závěr

Hledáte klávesnici, která nezná kompromisy? Cherry MX 6.0 není jen další mechanická klávesnice, svět herních klávesnic posouvá zase o krok dál s novou technologií Cherry RealKey, která zajistí plné NKRO a sníží input lag i o desítky milisekund. To vše navíc v elegantním hliníkovém těle a s perfektním podsvícením.

Reklama
Reklama

Další mechanická klávesnice? Ty přece už všichni dobře známe a nový model zapadne do dlouhé řady podobných klávesnic. Přesně takto jsem uvažoval, když jsem bral na recenzi novou mechanickou klávesnici od Cherry. A jak se rychle ukázalo, byl to velký omyl. Do Cherry MX 6.0 se člověk na první pohled zamiluje a důvodů, proč ji nekoupit, najde jen málo. Co tedy je na tomto kousku tak povedeného, že o něm mluvím jen v superlativech? A má i nějaké stinné stránky?

Nemá smysl chodit kolem a tak hned na začátek musíme zmínit cenu. Ta není hezká ani v dolarech a už vůbec ne v korunách, obzvláště při současném kurzu. Doporučená cena je 219 dolarů a u nás její cena začíná na 5500 korun. To je už solidní palba za klávesnici. Kde kdo si bude klepat na hlavu a poukazovat na jeho x let starou klávesnici za dvě stovky, která přece svoji funkci plní také. A má asi i pravdu – základní funkci splní, ale úkolem Cherry MX 6.0 není nabídnout jen základní funkce, ale naprosto nekompromisní vlastnosti i po dlouhé době a v extrémních situacích.

Pro koho je tedy novinka od Cherry primárně určena? Už z testovacích vzorků to informovaný čtenář dokáže poznat. Testované verze jsou totiž vybavené výhradně spínači Cherry MX Red, které jsou oblíbené zejména mezi hráči. A právě mezi náruživé hráče a progamery MX 6.0 směřuje.

Zkušení hráči ale nejsou tak naivní, aby koupili každou hloupost, kterou nějaký výrobce označí jako herní, přestože ve skutečnosti není. Výrobce Cherry zde nespoléhá na klasické marketingové slogany, ale přichází s novou technologií na poli klávesnic: Cherry RealKey, zkráceně Cherry RK. Tato novinka poskytne hráči hned několik výhod, které mohou ve vyrovnaných soubojích rozhodnou o vítězství. O co vlastně jde? Významné snížení inputlagu a další vychytávky, které rozebereme v dalších kapitolách.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning