chrome-prinasi-novy-zpusob-ochrany-proti-utokum-spectre-spotrebuje-vice-pameti-ram
PCTuning Novinka

Chrome přináší nový způsob ochrany proti útokům Spectre, spotřebuje více paměti RAM

Martina Lipertová
Martina Lipertová
13. 7. 2018 12:30 2 Sdílej:

Nejnovější verze prohlížeče Google Chrome implementuje mechanismus, který je navržený tak, aby uživatele ochránil před útoky souvisejícími se spekulativními výpočty a zabránil krádeži citlivých dat.

Reklama
Reklama

Nová bezpečnostní funkce se nazývá „izolace stránek“ a omezený počet uživatelů k ní měl přístup už v květnu, při uvedení verze Google 67.  Nyní je dostupná pro 99% uživatelů Windows, Mac, Linux i Chrome OS. 

Funkce izolace stránek je zásadní změna, která ovlivňuje podstatnou část prohlížeče označovanou jako „renderer“, a která má za úkol měnit zdrojový kód webu na skutečné pixely na obrazovce vašeho smartphonu nebo počítače. Za pomoci izolace stránek Chrome častěji rozděluje renderery na samostatné výpočetní procesy.

 

Tento proces bohužel spotřebuje více paměti. V projektovém dokumentu Google uvádí, že při otevření většího množství oken se spotřeba paměti RAM zvýší o 10 – 13%.

Google dále uvedl, že izolace stránek mu umožnila stáhnout dřívější opatření, které se týkalo sledování přesného načasování činnosti prohlížeče, a které bylo přijato jako první ochrana proti útokům Spectre.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning