cipset-snadragon-820-bude-pro-qualcomm-nejspise-vyrabet-samsung
PCTuning Novinka

Čipset Snadragon 820 bude pro Qualcomm nejspíše vyrábět Samsung

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
21. 4. 2015 19:00 Sdílej:

Web Recode.net uveřejnil zprávu o tom, že nadcházející vlajkovou loď společnosti Qualcomm v podobě čipsetu Snapdragon 820 by měla vyrábět firma Samsung.

Reklama
Reklama

SoC Snapdragon 820 by mělo převzít otěže po současném nejvýkonnějším čipsetu této značky Snapdragon 810. Ten doposud vyráběly závody TSMC, což by se mělo s příchodem nové vlajkové lodi změnit z důvodu toho, že Snapdragon 810 nefunguje přesně podle představ Qualcommu. 

Čipset totiž produkuje na dnešní poměry moc velké teplo a má příliš vysokou spotřebu, což hodlá Qualcomm se svým příštím vlajkovým modelem změnit. Změna by měla nastat zejména díky využití 14nm výrobního procesu s trojrozměrnými transistory FinFET. 

Některé zprávy hovoří dokonce o tom, že Snapdragon 820 bude využívat vlastní návrh procesorových jader "Kryo" na bázi ARM, na rozdíl od v současnosti využívané kombinace generických jader ARM Cortex A57 a Cortex A53. Konečných specifikací Snapdragon 820 se však dočkáme patrně až v druhé polovině letošního roku.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning