cooler-master-vsm750-750w-semi-modularni-psu-s-certifikaci-ucinnosti-80-plus-gold
PCTuning Novinka

Cooler Master VSM750: 750W semi-modulární PSU s certifikací účinnosti 80 PLUS Gold

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
2. 8. 2014 11:00 Sdílej:

Firma Cooler Master rozšiřuje svoji sérii výkonných semi-modulárních napájecích zdrojů označovanou písmenem V o nový přírůstek v podobě PSU VSM750.

Reklama
Reklama

Stávající nabídka "V série" čítá tři modely a to s výkonem 450, 550 a 650 wattů. Jak jste jistě poznali, nový, čtvrtý přírůstek této série se pohltí výkonem 750 wattů. U nás bude tento model pravděpodobně značen jako V750S. Semi-modulární konstrukce PSU značí, že jsou ke zdroji na pevno přidělány pouze základní kabely a zbytek si může dle potřeby uživatel zvolit sám. Základní kabeláž je svázaná do bužírky. Zbytek připojitelných kabelů je plochý. Ke zdroji je dodávaná například čtveřice kabelů s 6+2pinovými konektory, které mohou posloužit k napájení více grafických karet propojených do konfigurace SLI či Crossfire.  

 

Zajímavostí a kladem zdroje je jeho poměrně malá hloubka, která je pouhých 140 mm. Díky této hloubce je zdroj ideálním nástrojem pro napájení high-end sestav poskládaných v menších PC skříních. Nutno dodat, že k napájení komponent využívá VSM750 jedinou +12V napájecí větev. 

 

Zdroj, jak jsem již zmínil, splňuje certifikaci 80 PLUS Gold, což značí účinnost až 92 %. Splňuje tak také nové nařízení EU č. 617/2013 o  požadavcích na ekodesign počítačů a počítačových serverů. Kvalita a spolehlivost vnitřních komponent by měla být zajištěna zejména použitím japonských kondenzátorů. 

 

Cooler Master VSM750 by se měl v těchto dnech objevit na evropském trhu za doporučenou maloobchodní cenu 92,35 € bez DPH, což je přibližně 2 560 Kč. 

Zdroj: Cooler Master

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning