Copilot AI brzy poběží lokálně na počítačích, potvrdil Intel
i Zdroj: Vygenerováno pomocí Copilot AI
Novinka Copilot AI brzy poběží lokálně na počítačích, potvrdil Intel

Copilot AI brzy poběží lokálně na počítačích, potvrdil Intel

Ondřej Lyko

Ondřej Lyko

27. 3. 2024 14:30

Na konferenci Intel AI Summit v Tchaj-peji bylo potvrzeno, že se již brzy spustí Copilot AI od Microsoftu lokálně na nových počítačích, jež splní požadavky.

Reklama

Před nedávnem jsme informovali o očekávaných Surface zařízeních a s nimi také o příchodu nové klávesy. Na konferenci, která se věnuje problematice umělé inteligence, Intel AI Summit, bylo potvrzeno, že se v nejbližší době plánuje spustit Copilot AI na lokálních počítačích namísto cloudu. Zástupci společnosti Intel také zmínili požadavek na 40 TOPS pro NPU (Network Processing Unit) v počítačích s umělou inteligencí. 

Microsoft samotný o svých plánech v oblasti AI mlčí, ale svolil Intelu, aby o počítačích s Copilot promluvil. Nová definice, kterou vytvořily obě společnosti společně, uvádí že AI PC bude mít NPU, CPU, GPU, Microsoft Copilot a klávesu Copilot přímo na klávesnici. 

Copilot AI brzy poběží lokálně na počítačích, potvrdil Intel
i Zdroj: Intel

Lokální spouštění asistenta s umělou inteligencí přinese výhody v podobě nižší latence, vyššího výkonu a lepší ochraně osobních údajů. Za zmínku také stojí, že NPU Meteor Lake od Intelu nabízí 34 TOPS, zatímco konkurenční AMD Ryzen disponuje až 39 TOPS. Z toho vyplývá že ani jeden z křemíkových gigantů nedosahuje na požadavek 40 TOPS. Intel však řekl, že již pracují na next-gen procesorech, které tuto podmínku splní. Qualcomm pravděpodobně vypustí do světa své čipy X Elite, které by měly mít výkon 45 TOPS.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama