Copilot+ počítače se zlepšují ve výkonu při hraní her, tvrdí Microsoft
i Zdroj: Unsplash
Novinka Copilot+ počítače se zlepšují ve výkonu při hraní her, tvrdí Microsoft

Copilot+ počítače se zlepšují ve výkonu při hraní her, tvrdí Microsoft

Ondřej Lyko

Ondřej Lyko

20. 6. 2024 16:35 1

Microsoft neúnavně pracuje na zlepšování herního zážitku na počítačích Copilot+, jež běží na Arm procesorech Qualcomm Snapdragon X.

Reklama

Notebooky Copilot+ s Arm procesorem od společnosti Qualcomm se začaly prodávat 18. června. Přirozeně všechny milovníky technologií zajímá, co tento křemík dokáže. Uživatelé však svá zařízení nepoužívají jen k práci, ale také k hraní her - a Microsoft si toho je vědom. 

Nejdůležitější věcí je momentálně emulátor nazývaný Prism. Většina herních titulů totiž nativně běží na čipech x86 a Prism má za úkol spouštět tyto hry na Arm procesorech a také zajistit jejich plynulost. Společnost dokonce předvedla ukázku s hrou Baldur's Gate 3 spuštěnou právě na počítači Copilot+ s procesorem Snapdragon X a ukázala poměrně slušný výkon. 

Další důležitou informací je také to, že Microsoft aktivně spolupracuje s poskytovateli anticheatových aplikací, jako jsou BattlEye, Denuvo Anti-Cheat a další. Spolupráce probíhá proto, aby byl zajištěn správný chod těchto aplikací i ve hrách bežících skrz emulátor Prism. 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama