corel-odf-je-jen-jednim-z-mnoha-formatu
Novinka Corel: ODF je jen jedním z mnoha formátů

Corel: ODF je jen jedním z mnoha formátů

Stančík Martin

Stančík Martin

2. 12. 2006 00:00 2

Nová verze softwaru WordPerfect bude podporovat čtení a zapisování jak do formátu XML od Microsoftu, tak do OpenDocument Format (ODF). Proč Corel změnil na ODF pohled?

Reklama

Minulý rok Corel - výrobce WordPerfect Office X3 - odmítnul podporovat OpenDocument Format (ODF) kvůli důvodům, kterým mnozí zpočátku moc nerozuměli. Corel je totiž jednou ze společností, která pomáhala při vytvoření formátu díky vytvoření standardů OASIS. Před rokem pak Richard Carriere z vedení společnosti pro Betanews prohlásil, že ODF ještě není jedním z hlavních formátů navzdory tomu, že jde o hlavní formát přímého konkurenta balíku WordPerfect - OpenOffice.

Tento týden však Corel řekl, že od půlky příštího roku (pravděpodobně s většími změnami ve WordPerfectu) implementuje podporu jak pro ODF, tak pro nový Office Open XML (OOXML) od Microsoftu. "I když podle nás ODF zcela neodpovídá definicím plnohodnotného formátu...na jeho vývoji se hodně zapracovalo," řekl Carriere včera. "A pak máme zákazníky ve vládním prostředí, jejichž zájmem není agresivní přechod na ODF, avšak jsou v  bodě, kdy si jej chtějí prostě jen vyzkoušet."

"Náhlé nasazení ODF ve vládním prostředí je nereálné"

"Co se zákazníkům na našem přístupu líbí je to, že se nepojíme k určitému formátu a podporujeme jich více, takže si je mohou vyzkoušet. I když ODF možná ještě není připraven, dokud máme zákazníky, kteří testovat chtějí, budeme jej podporovat," dodal Carriere.

Zástupce Corelu pak také vysvětlil, že i když se můžeme stále více dočíst o vládních organizacích, které chtějí přejít na ODF, není to tak úplně pravda. Organizace jej chtějí pouze otestovat spolu s XML od Microsoftu a ne na něj radikálně přejít, což je i nereálné.

Zdroj: Betanews

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama